2022-alfa_romeo_tonale_plug-in_hybrid_q4-6

Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4: 280 koní a na elektřinu dojede až 80 km

24. 11. 2022 • Novinky

Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4 představuje poslední přírůstek do řady Tonale, se kterou značka vstoupila do světa elektrifikace, a přitom zůstala věrná své italské sportovní DNA s tradicí už od roku 1910. Jedná se o vrcholnou verzi řady Tonale, která otevírá zcela novou kapitolu proměny Alfa Romeo a kombinuje maximální účinnost a sportovnost. Novinka nabídne v městském cyklu a v ryze elektrickém režimu dojezd přes 80 km, celkový dojezd 600 km a emise 26 g CO2/km.

Tento model byl navržený tak, aby odrážel potřeby zákazníků hledajících ve sportovním voze nejen vysoký výkon, ale i špičkové technologie, komfort a bezpečnost. Tonale Plug-In Hybrid Q4 předznamenává směr, kterým se chce Alfa Romeo ubírat, pokud jde o její pojetí sportovnosti. Díky špičkové prostornosti, většímu pohodlí, tiché jízdě a nízkým emisím je tento model ideální pro individuální či společné cestování s přáteli či rodinou. Zaručuje totiž maximální bezpečnost a spolehlivost jak ve městě, tak i na dlouhých trasách.

Jízdní vlastnosti modelu Tonale Plug-In Hybrid Q4, palubní technologie a konektivita z něj pak dělají nejmodernější vůz Alfa Romeo všech dob. Dynamické vlastnosti se v Tonale spojily s kvalitou a pozorností k detailu s cílem objevit sportovnost pro 21. století. Historické logo Alfa Romeo prošlo proměnou, aby zdůraznilo proces elektrifikace značky: elegantní elektrický znak Biscione je u Tonale Plug-In Hybrid Q4 umístěn na zatmaveném levém zadním okně.

Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4 je milníkem v procesu značky nazvaném „od nuly k nule“, který ji transformuje ze značky s nulovým zastoupením elektrifikovaných vozidel na začátku roku 2022 na značku s kompletním portfoliem vozidel s nulovými emisemi do roku 2027. Díky tomu se Alfa Romeo stane skutečným rekordmanem v rychlosti dosažení uhlíkové neutrality v celosvětovém měřítku.

Díky novému plug-in hybridnímu motoru poskytuje Alfa Romeo Tonale maximální účinnost a udržitelnost. Systémy elektrifikace byly ale navržené s ohledem na DNA značky. Plug-in hybridní pohon Q4 s výkonem 280 k představuje to nejlepší z hlediska výkonu a výdrže baterie. Pokročilý hybridní systém kombinuje přeplňovaný čtyřválec 1.3 MultiAir o výkonu 180 k s 6stupňovou automatickou převodovkou pro pohon předních kol a elektromotor s výkonem 90 kW a točivým momentem 250 Nm pro pohon zadních kol. Lithium-iontová baterie (306 V, 15,5 kWh) poskytuje elektrický dojezd přes 80 km v městském cyklu a více než 600 km v kombinovaném provozu, což z Tonale Plug-In Hybrid Q4 dělá jedno z nejúčinnějších plug-in hybridních SUV. Novinka vyniká také z hlediska udržitelnosti. Nový hybridní motor snižuje emise CO2 na 26 kg/km, což představuje snížení celkových emisí řady o 40 %. Snížila se také spotřeba paliva, která v cyklu WLTP klesla na 1,14 litru na 100 km. Maximální účinnost sleduje také nabíjení. Se 7,4 kW nabíječkou trvá plné nabití baterie méně než 2,5 hodiny.

Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4 je vybaveno pohonem všech kol Q4. Pohon předních kol zajištuje spalovací motor a pohon zadních kol obstarává elektromotor. K dispozici je tak typické potěšení z jízdy Alfa Romeo a nejlepší agilita, lehkost a jízdní dynamika v dané třídě.

A nakonec, Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4 kombinuje účinnost a udržitelnost s vynikajícím sportovním charakterem. Celkovým výkonem 280 k se řadí na vrchol segmentu. Zrychlení z 0 na 100 km/h zabere pouhých 6,2 sekundy, maximální rychlost v ryze elektrickém režimu dosahuje 135 km/h, v hybridním 206 km/h. Ohromující pocit z akcelerace umocňuje systémem e-AWD: okamžité nasazení 100 % dostupného točivého momentu elektromotoru přiměje zadní nápravu reagovat okamžitě po sešlápnutí plynového pedálu.

Volič režimu jízdy Alfa D.N.A. se v modelu Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4 stal symbolem účinné sportovnosti, neboť zahrnuje všechny tradiční sportovní prvky značky v extrémně udržitelném balení. Funkce D.N.A. byly přepracované s ohledem na specifikaci vozidla, čímž se zvýšila jeho účinnost i výkon. Jediný volič umožňuje řídit pohon Q4 a elektronické ovládání, koordinovat činnost motoru a převodovky a upravovat odezvu. Vytříbený systém kalibrace umožňuje řidiči soustředit se na vozovku, aniž by se rozptyloval ovládáním nejrůznějších prvků.

Režim „Dynamic“ byl navržen tak, aby co nejlépe využil výkon vozidla pomocí specifické kalibrace škrticí klapky, řízení převodovky a ovládání stability, a současně nabídl přímější odezvu volantu. Režim „Natural“ nastavuje pohon do hybridního režimu s pohonem všech kol pro optimalizaci výkonu. Využití spalovacího motoru a elektromotoru je řízené automaticky a umožňuje úsporu energie a paliva bez obětování výkonu. Poslední režim „Advance Efficiency“ byl navržen pro dosažení maximální energetické účinnosti v plně elektrickém jízdním režimu. Je to ideální režim pro cesty do center měst, protože umožňuje plně respektovat dopravní a emisní omezení. Když povolíte plynový pedál, vozidlo pokračuje v jízdě „plachtěním“. Při jízdě z kopce se aktivuje nová funkce eCoasting Descent Control, která udržuje konstantní rychlost 50 km/h (nastavitelná lehkým dotykem plynu nebo brzdy).

Četné „funkce EV“ u modelu Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4 zaručují účinnější a více uvolněný zážitek z jízdy. Například, funkce E-Save umožňuje dobíjet nebo udržovat úroveň baterie ve chvílích kdy je spalovací motor zapnutý. Rekuperace pak dovoluje obnovu energie v baterii během všech fází zpomalování a brzdění. Aktivací funkce E-Coasting pak dochází k rekuperaci energie i při zpomalení s nohou mimo brzdový pedál.

Funkce elektrického vozidla může řidič ovládat prostřednictvím specifických obrazovek na přístrojovém panelu.

Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4 nabízí bezpečné, pohodlné a příjemné chování na silnici, jako i nejlepší agilitu, lehkost a dynamiku ve své třídě. Jeho exkluzivní technická řešení zvyšují sportovnost vozu a zaručují zákazníkovi pohlcující a jedinečný zážitek z jízdy, který je zcela v duchu tradic Alfa Romeo. Pokud jde o Tonale Plug-In Hybrid Q4, to nabízí veškerou bezpečnost pohonu všech kol. Zadní náprava je poháněna elektromotorem s výkonem 90 kW a přední náprava je poháněna spalovacím motorem s výkonem 180 k, což zaručuje maximální stabilitu v terénu i na vozovce s horší přilnavostí. Díky vyspělému hybridnímu systému pohonu všech kol, který pohon předních a zadních kol mechanicky nepropojuje, ale pouze elektronicky koordinuje, je Tonale Plug-In Hybrid Q4 lehčí a nabízí bezkonkurenční v ovládatelnost.

Díky vynikajícímu komfortu, nejlepší prostornosti v dané třídě a nižším emisím je Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4 dokonalým SUV pro použití ve městě i na víkendové výlety. Jeho interiér zahrnuje množství úložných prostor, prakticky řešené prostředí pro cestující a pravidelný zavazadlový prostor s optimální kapacitou a „hands-free“ otevíráním. Pokud jde o prostornost, ta je na vrcholu dané třídy. Alfa Romeo Tonale pohodlně pojme čtyři dospělé osoby (2 vpředu a 2 vzadu), a to s výškou až 1,9 m. Konstrukční kvalita se projevuje také nízkými vibracemi a hlučností. K tomu pochopitelně přispívá i tichý pohon během ryze elektrické jízdy, kdy je zážitek mimořádně uspokojivý. Komfort vozidla umocňuje mimořádně jemná estetická kvalita materiálů a povrchových úprav a také plná nabídka inovativních a snadno použitelných technologií.

Palubní komfort zajišťuje mimo jiné dvouzónová klimatizace, příjemné ambientní osvětlení, sofistikovaný infotainment, ventilovaná a vyhřívaná přední sedadla a audio systém Harman Kardon se 14 reproduktory. Nový model nabízí elektricky ovládané zadní výklopné dveře nebo bezdrátovou nabíjecí podložku před řadicí pákou, která umožňuje bezpečné a pohodlné nabíjení chytrých telefonů. Všechna tato řešení byla navržena tak, aby zákazníkům Tonale nabídla špičkovou úroveň typicky italského pohodlí, kultivovanosti a pohostinnosti. Pokud jde o bezpečnost, Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4 nabízí nejmodernější řešení pro bezpečné cestování, bez obětování potěšení z jízdy. Zahrnuje asistenční systémy ADAS pro autonomní řízení 2 úrovně, kameru s vysokým rozlišením pro 360° pohled kolem vozidla, sledování mrtvých úhlů a detekci křížení dráhy za vozidlem. To v kombinaci s vynikající konstrukční a výrobní kvalitou přináší 5hvězdičkové hodnocení NCAP. Možnost jízdy s nulovými emisemi v oblastech s omezeným provozem a celkový dojezd 600 km činí z Tonale Plug-In Hybrid Q4 ideální SUV do města, na dlouhé cesty i špičkový vůz pro firemní vozové parky.

Tonale Plug-In Hybrid Q4 je vrcholným modelem řady a je v souladu se strategií zjednodušení a racionalizace řady Alfa Romeo. Model je k dispozici ve výbavě Ti pro elegantnější a výraznější charakter a ve výbavě Veloce pro dosažení maximálního výkonu a sportovnosti. Tonale Plug-In Hybrid Q4 bude navíc k dispozici v exkluzivní zaváděcí edici „EDIZIONE SPECIALE“, která se může pochlubit prvky v titanovém odstínu, speciálním logem na blatnících, černým logem Tonale, 20“ koly z lehkých slitin, kovovými pedály a červenými brzdovými třmeny Brembo.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz