Audi R8 GT Spyder na Ringu

1. 6. 2011 • Novinky, Videa

První skutečný supersport od Audi se setkal s úspěchem ať už u zákazníků či motoristických novinářů. Ingolstadtští však nechtějí usnout na vavřínech a tak pečlivě testují další verzi – R8 GT Spyder – na mýtické severní smyčce Nurburgringu, jak dokazují fotky magazínu Autocar. Ačkoliv se spojení roadsteru (který je kvůli bezpečnostním výztuhám těžší než coupé) a odlehčeného modelu může zdát na první pohled mírným nesmyslem, zákazníky si jistě najde. Ti ocení hardcorovější zážitky a větší exkluzivitu než u běžné otevřené R8.

R8 GT Spyder se vyrobí jen 333.

Můžeme očekávat stejné pohonné ústrojí jako u coupé R8 GT, tedy 5.2 V10, šestistupňový robotizovaný manuál R-tronic, 552 koní a pohon všech kol. Na rozdíl od mnoha jiných “blbuvzdorných” Audi, v tomto budete muset při ostřejší jízdě opravdu řídit jak nejlépe umíte. Coupé zhublo oproti standartní variantě o 95kg díky odstranění tlumících hmot, a rozsáhlejšímu použití kompozitních materiálů. Podobné číslo tedy můžeme očekávat i u Spyderu.

Jak můžeme vidět na fotografiích, tak mnoho času do začátku prodeje nezbývá, jelikož se auto testuje již ve finální podobě. Takže je  nejvyšší čas zajistit si také jeden kousek.

YouTube Preview Image

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz