Sedmistupňový manuál pro Porsche 911 991

1. 6. 2011 • Novinky

Ano, čtete správně. Po obrovském rozmachu automatických převodovek s více než šesti stupni se Porsche rozhodlo, že by kolečko navíc neuškodilo ani jejich manuální převodovce. Alespoň to tvrdí americký časopis Car and Driver. Osobně jsem doufal, že Porsche nezanevře na manuální převodovku i u nejnovější 911, není však sedm stupňů v klasické kulise již trochu mnoho?

Tuto otázku vyřeší snad až první testy, zatím se nám však začíná rýsovat podoba nové 911. Podle posledních dostupných informací s velkou pravděpodobností nedostane hybridní systém KERS ve standartní výbavě, ale vystřelovací kapotu pro ochranu chodců na přídi najdete. Porsche rovněž vsadí na nové materiály, které výrazně sníží hmotnost a tím pádem i emise se spotřebou bez nutnosti úprav motoru. “Lehká ocel, hliník, hořčík, to vše by se na 911 mohlo v hojné míře objevit,” potvrdil Wolfgang Leimgruber, člen představenstva firmy odpovědný za výrobu.

Zpět k “sedmikvaltu.” Sami lidé od Porsche potvrzují, že je to způsob jak nakrmit vlka, ale nechat kozu celou. Sedmý stupeň pomůže snížit spotřebu a emise, aniž by bylo nutné zničit současnou podobu a charakter 911. Tomu my fandíme a hrozba uřazení se k smrti je jen malou daní za radost a možnost svobodné volby, kterou manuální převodovka ve sportovním autě poskytuje. Pánové z Bruselu budou spokojeni stejně jako petrolheadi na celém světě. Jestli se však kdokoliv kromě řidičů náklaďáku v kvaltech neztratí zjistíme nejpozději do roka a do dne, kdy se Porsche 911 kódového označení 991 představí světu.

Jaký je váš názor na sedmistupňový manuál? Měli byste v Porsche radši dvojspojkovou převodovku PDK?

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY