Audi testuje A1 Quattro

12. 1. 2011 • Novinky

Testování nové verze modelu A1 s pohonem všech kol Quattro, se blíží do finále a Audi právě vydalo první obrázky ze zasněženého Montrealu, kde právě toto testování probíhá.

Zatímco detaily vozu jsou velmi omezené, systém Quattro bude podobný tomu, který používají v modelech A3 a TT. Půjde o elektronicky řízenou, hydraulicky ovládanou Multi-spojku umístěnou před zadní nápravou pro optimální rozložení hmotnosti. O pohon vozu se bude starat motor 1,4 TFSI s výkonem 139 kW. Audi také uvažuje o propojení systému Quattro se silnější dvoulitrovou pohonnou jednotkou. Jak se umístění systému do vozu projeví na jízdních vlastnostech ještě nevíme. jisté však je, že hmotnost vzroste o více než 100 kilogramů.

Na závěr roku chce Audi postavit testovací sérii 500 automobilů, na které uvidí zájem veřejnosti o takto vybavený model, který bude mít vyšší základní cenu nad hranicí 26.000 Euro. Zatím se také pouze spekuluje jaký název automobilka použije. Ve hře jsou označení S1, případně RS1. První zmiňované má však historickou vazbu k legendárnímu sportovnímu vozu.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz