Půjde SLS AMG E-cell do výroby?

12. 1. 2011 • Novinky, Videa

Tak a máme tu další lahůdku z lednového autosalonu v Detroitu. Na videu  a fotografiích můžeme vidět představení modelu Mercedes-Benz SLS AMG E-Cell, který pohání pouze elektromotory a je dost pravděpodobné, že ho v blízké budoucnosti ho budeme moci spatřit i na silnicích.

YouTube Preview Image

Mercedes-AMG se totiž rozhoduje, zda tento výkvět moderní technologie vyrábět i sériově.  Automobil pohání čtveřice synchronních elektromotorů, které produkují kombinovaný výkon 392kW (526 koní) a 880Nm točivého momentu a umožňují vozidlu zrychlit z nuly na 100km/h za rovné čtyři vteřiny, což je pouze o 0,2 vteřin pomalejší čas než u benzinového motoru. Energii si berou z velké lithium-iontové baterie o kapacitě 48kWh.

Na přední straně vozu nalezneme světlomety z LED diod, širší masku chladiče a vzadu agresivnější difuzor. Mezi další změny oproti standardní verzi patří matně černé doplňky vozu, rozšiřitelný přední splitter, který se pohybuje směrem dolů při rychlostech nad 120km/h a především krásné 10-ti paprskové kola z lehkých slitin.

Interiér kabiny se může pochlubit koženým čalouněním Nappa, Alcantarou, novým přístrojovým panelem a především středovou konzolou s 25cm dotykovým displejem.

O budoucnosti modelu se předseda představenstva společnosti Mercedes-AMS GmbH, Ola Källenius, vyjádřil dost zdrželnlivě:“My rozhodně bereme naší společenskou odpovědnost velmi vážně a s modelem SLS AMG E-Cell jsme demonstrovali naše plány do budoucna. Našim cílem je neustále snižovat spotřebu paliva a emise nových modelů, přičemž zároveň chceme posílit základní hodnoty naší značky.“

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz