938x452

Auta s bezklíčovým systémem je velmi jednoduché ukrást. Zlodějům stačí jen několik sekund

30. 5. 2018 • Novinky, Videa, Zajímavosti

Bezklíčové systémy jsou výborným pomocníkem. V žádném případě však nelze zapomínat na bezpečnost. Ukrást auto s bezklíčovým systémem je totiž za jistých okolností mimořádně snadné. Stačí, aby si majitel nechal v noci klíče za dveřmi svého domu a auto nechal mimo garáže. Zloději ho pak vezmou ani ne za 10 sekund. Stačí přitom zařízení na zesílení signálu klíče. O podobném případě jsme informovali už začátkem roku, i tehdy bylo shodou okolností ukradené auto značky Mercedes-Benz.

Princip krádeže je jednoduchý. Zloděj se se zařízením na zesílení signálu přiblíží ke klíči. Pokud ho majitel nechává za vchodovými dveřmi, tak má zloděj vyhráno. Signál z klíče totiž zachytí i přes dveře a zesílí ho. Komplic ho zachytí dalším zařízením v blízkosti auta. Vozidlo si pak myslí, že klíč se nachází v jeho dosahu, odemkne se a na stisknutí tlačítka i nastartuje. Zloději jsou během pár vteřin pryč. I ukradení sekačky z garáže je oproti tomuto náročné a nebezpečné. Komentář britského majitele je uveden v popisu pod videem. “Moje auto bylo včera ukradené. Každý kdo má (funkci) keyless go (na Mercedesu), by se měl ujistit, zda udělal dvojklik na tlačítku zamykání na klíči, nebo vložil klíč do kovové krabičky. To klíč deaktivuje”, vysvětluje, jak zabránit podobné krádeži.

Kromě deaktivace klíče existují další řešení. Kovová krabička však nemusí vždy fungovat. Stačí totiž mikromezera mezi krabičkou a víkem a auto se poslušně odemkne. Z domácích řešení se nám osvědčilo pořádně obalit klíč alobalem. Mnohem elegantnější je koupit si obal na klíč a používat jej alespoň v noci. Klíče navíc nedoporučujeme nenechávat hned za dveřmi. Na videu z krádeže vidíme, jak zloděj se zařízením zkouší zachytit signál z klíče. Následně se auto odemklo a zloději utekli. Celá akce trvala několik sekund.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz