2018-bmw-m3-30-years-american-edition-2

BMW M3 30 Years American Edition je přeplácaná limitovaná edice. Vznikne jen jeden kus.

2. 11. 2017 • Novinky, Tuning

Speciální BMW M3 oslavuje 30. výročí modelu M3 v USA jedinečným designem vytvořeným v BMW Group Designworks a vyrobeným v BMW Individual (dostupné pouze v USA). BMW M3 je jedním z nejznámějších vozidel automobilového průmyslu. Má za sebou dlouhou historii, která jako by neměla hranic – i dnes je stále rozeznatelné jako jeden z nejryzejších řidičských sportovních vozů určených na silnice. BMW M způsobilo revoluci ve vnímání sportovních automobilů zaměřených na výkon již při představení první generace BMW M3 v roce 1986. To mělo původně být homologačním speciálem pro závody cestovních vozů Group A (DTM), ale nakonec se stalo nejúspěšnějším závodním cestovním vozem v historii BMW. Na americký trh přišlo v roce 1987 a signalizovalo tak zrození legendy, od níž nyní uplynulo 30 let. BMW Group Desigworks se proto spojila s BMW Individual a vytvořila jedinečný designový koncept, připomínající závodní dědictví v americkém podání.

BMW Group Designworks stvořila na téma 30. výročí BMW M3 v USA jedinečný model, inspirovaný americkými národními barvami – červenou, bílou a modrou. 2018 BMW M3 30 Years American Edition se zrodilo se 6stupňovou manuální převodovkou a paketem Competition, ale bylo rychle transformováno v unikátní vozidlo v matné metalické barvě Frozen Red II. Ačkoliv označení laku „frozen“ napovídá o nízkém lesku metalízy, karoserie byla pokryta další speciální matnou vrstvou, z níž svítí částečky rudého pigmentu, které rozzáří svalnaté povrchy BMW M3. Metalická barva Frozen Red II navíc odkazuje na ikonickou BMW Henna Red z původního M3 z 80. let.

Vnější vzhled modelu je doplněn o jedinečná zlatá kola M Performance z lehké slitiny (763 M – 19palcová vpředu, 20palcová vzadu) v barvě, která připomíná závodní kola BMW M3 E30 Warsteiner DTM. Mezi exkluzivní prvky exteriéru patří i M pruhy na střeše, připomínající identitu vozu na prémiovém karbonu, či grafické ztvárnění 30th Anniversary na stínítku zadního okna.

Vnitřní prostor musí být stejně výjimečný jako exteriér a designéři si velmi rychle uvědomili, že nic není víc americké než červená, bílá a modrá. Jakmile se u 2018 BMW M3 30 Years American Edition otevřou řidičovy dveře, zaujme interiér hlavně díky kvalitnímu tříbarevnému koženému čalounění Merino od BMW Individual. Základem byl kožený interiér BMW Individual Opal White Merino, který byl doplněn červenými pruhy a modrými bloky. Červené pruhy jsou vytvořeny kůží Mugello Red Merino a modrá kůže se nazývá Fjord Blue Merino. Kontrastní prošívání v červené, bílé a modré přidává patriotický detail. Červené pruhy jsou umístěné na bočnicích sedadel, dolní části palubní desky a panelech dveří. Části sedadel jsou modré a bílé, stejně jako středová část dveří. Horní část palubní desky z černé kůže zase vyniká použitím kontrastního modrého a červeného prošívání. Nesmí chybět ani americká vlajka – se zlatým okrajem je zobrazena na dveřích. Grafika loga 30th Anniversary byla inspirována grafikou pro 40th Anniversary BMW řady 3. Barevné schéma je zopakováno na hlavových opěrkách, dekorativních lištách a stínítku zadního okna.

Tlumiče s kontrastními červenými vinutými pružinami na 2018 BMW M3 30 Years American Edition jsou jasně rozeznatelným prvkem stavitelného podvozku M Performance Sport, umožňujícím nastavení světlé výšky od 5 do 20 milimetrů. Tento podvozek zákazníkům umožní zažít v každodenním provozu jízdní dynamiku inspirovanou v motorsportu. Aerodynamika ze světa závodních vozů se projevuje také na zadním spoileru BMW M Performance. Všechny tři části tohoto aerodynamického prvku jsou ručně vyrobeny z uhlíkových kompozitů. Křídlo je zvýrazněno závodními pruhy, které přinášejí know-how z motorsportu na silnice a okruhy. Přímo ze závodního prostředí pocházejí jedinečná zlatá kola M Performance, která jsou opracována přímo z kovaného odlitku a díky své nízké hmotnosti a pevnosti přispívají ke zlepšení jízdní dynamiky a pocitu z řízení. Pro maximální výkon a trakci jsou vybavena pneumatikami Michelin Pilot Sport Cup 2.

Výfukový systém M Performance s titanovým zadním tlumičem, ovládaný lehkou klapkou, přináší vysoce emotivní zvuk, který připomíná závodní vozy. Je zakončen dvojitými karbonovými koncovkami o průměru 93 mm s logem M. Tříbarevný vnitřní prostor dokresluje loketní opěrka, kliky dveří a řadicí páka M Performance. Loketní opěrka vyniká zejména použitím alcantary a karbonu s kontrastním tříbarevným M prošíváním. Za volant jedinečného BMW M3 30 Years American Edition usedne pouze jeden šťastný zákazník. Vůz bude k určen prodeji po ukončení show. Detaily budou poskytnuty v BMW Booth (68000) před Souh Hall v oblasti Performance Pavilion.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz