14777545891514745467

BMW M6 Gran Coupé přistiženo!

20. 7. 2012 • Novinky

Víte, když se u nás v redakci pouze vysloví slovní spojení Gran Coupé, začne mezi námi redaktory obsáhlá debata o tom, proč je tato šestka tak skvělá a proč zrovna ji musíte mít ve své garáži také. Je sice pravda, že se mnichovští inženýři poněkud nevešli do ceníku jeho hlavního konkurenta Mercedes-Benz CLS, ale to nevadí. Za to nejlepší si prostě musí člověk zaplatit…

Nejdříve jsme byli pozváni na předváděcí akci, kde jsme měli možnost vyzkoušet Gran Coupé ve verzích 640i a 640d a poté se k nám dostala na plné otestování právě dieselová verze 640d, ze které jsme byli naprosto uneseni. Byli jsme už pouze přesvědčeni, že lepší auto může tato šestka být jen s benzínovým osmiválcem 650i. Ta se stihla teprve ohřát na českém trhu a nyní už tu máme špionážní fotografie od kolegů z Worldcarfans.com, kteří přistihli při plném testování dokonce verzi M6!

O verzi M6 Gran Coupé se hovořilo už na autosalonu v Ženevě a dokonce jsme tu už měli i špionážní fotky zakamuflovaného Gran Coupé ve verzi M6. To ale nyní odhodilo část svého maskování, a tak jsou naplno vidět některé prvky, které jsou vždy spojeny s verzemi z divize ///M. Mezi tyto detaily se zařadí například rozšířené blatníky, M litá kola, masivnější brzdové třmeny, nárazníky umožňující lepší průtok vzduchu a lepší chlazení, ale také v neposlední řadě klasickou čtveřici výfukových koncovek.

O výkonu M6 Gran Coupé se stále hovoří, co ale víme přesně, je to, že bude použita dvojitě přeplňovaná V8 o objemu 4,4 litru, která v BMW M5 F10 dává výkon solidních 560 koní. U Gran Coupé se dá ale očekávat výkon blížící se hranici 600 koní! To by mělo postrčit tuto M6 na 100 km/h za 4,5 sekundy, která bude pokračovat na elektronicky omezenou maximální rychlost 250 km/h. Ta by měla být ale (za příplatek) posunuta s balíčkem M Driver’s Package, který se nabízí také v M5.

M6 Gran Coupé by se měla představit na blíže nespecifikovaném autosalonu v roce 2013 a její cena by měla začít (na americkém trhu) někde za hranicí 120 000 dollarů (přes 2 500 000,- kč). Když vezmeme v potaz, že naše testovaná 640d stála 3,2 milionu korun, je jasné, že v Evropě se M6 bude prodávat za dost tučnou přirážku. Na více informací si ovšem již musíme počkat… :)

    

zdroj: Worldcarfans.com

 

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz