bm5ko80_5900421104fe2

BMW představilo čtyřturbové M550d – stovka za 4.4 sekundy a 400 koní!

26. 4. 2017 • Novinky

BMW se toho opravdu nebojí a nové generaci modelu M550d vybavilo rovnou čtyřmi turby. Ano, opravdu čtete správně. A výkonovým parametrům se dá také těžko uvěřit – z třílitrového naftového šestiválce vydolovali výkon rovných 400 koní a šílený krouťák 760 Nm. Tato dieselová limuzína, případně kombík, vystřelí na stovku za 4.4 sekundy, což je údaj z říše vyloženě sportovních vozů. Motor spolupracuje výhradně s osmistupňovou měničovou převodovkou ZF a pohonem všech kol xDrive.

Řadový třílitrový šestiválec používá čtyři turbodmychadla, kdy jsou dvě malá zařazena do vysokotlaké části přeplňování (stejně jako dříve), namísto jednoho velkého v nízkotlaké části jsou ale také dvě. BMW tímto krokem údajně vylepšilo reakce motoru na přidání plynu.

Vůz je standardně vybaven M Sport paketem a také některými prvky z programu M Performance. Těšit se tak můžete na snížená podvozek o 10 mm, sportovní bodykit nebo na sportovní volant a sedadla. A ano, celý diesel je neskonale sportovní… nemáme však pochyb o tom, že to pořádně zatlačí do sedadel.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz