bez-nazvu2

BMW představilo poslední edici vozu i8

7. 9. 2019 • Novinky

BMW potvrdilo konec svého hybridního sportovního vozu, které dávno před ostatními začalo éru elektrických vozů. Společnost se rozloučí jak jinak než stylově a vydá poslední kousky limitované edice vozidel i8 pod názvem Ultimate Sophisto Edition. Spolu s tím skončí i výroba tohoto vozu. Přesný datum ukončení výroby se předpokládá na duben 2020.

Mnichovská automobilka ve své tiskové zprávě uvedla, že vydání nové a zároveň poslední edice automobilu i8, je poslední kapitolou v příběhu o výjimečném voze. První model i8 spatřil světlo světa na počátku roku 2014. Stal si prvním pírkem pro začínající divizi BMW i. Na rozdíl od svých bratrů se oženil s elektrickým motorem. Kombinovaný motor tak vytváří neuvěřitelných 370 koňských sil.

Nová edice i8 bude celosvětově omezena na pouhých 200 kusů. Na vnitřním prahu každého vozu naleznete odznak, který informuje, že se jedná právě o jeden z těchto kusů vozu. Autu bude dominovat černá barva spolu s měděnými prvky. Automobil bude posazen na dvaceti palcových kolech. Bude také elegantní, ale zároveň dravé a každý se za ním jistě otočí. Nová edice také získává nové shluky zadních světel. Strop vozidla bude potažen antracitovým odstínem barvy. První vozy z linky vyjedou na konci letošního roku.

Pokud si automobil budete chtít koupit, pak byste neměli moc váhat, neboť kdo dřív přijde, ten dřív bere.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz