bez-nazvuaaaaa

Nalezený Jaguar ze zahrady prošel renovací a stojí neskutečné jmění

7. 9. 2019 • Novinky, Zajímavosti

Restaurátorská dílna dostala nelehký úkol, a to postarat se o velmi vzácný kousek Jaguara, který celých 30 let chátral a hnil na zahradě jednoho britského domu. Auto bylo v dezolátním stavu, naštěstí to už je minulostí. Model Jaguaru E-Type z roku 1964 byl zcela originální a nejednalo se o klasický model, který v té době běžně vyjížděl z výrobní linky.

Většina jeho součástek se rozpadla. Třicet let se na autě velmi podepsalo. Auto bylo nalezeno ve Velké Británii na zahradě muže, který byl už dlouhodobě nemocný a o zahradu se tak nikdo nestaral. Jednalo se také o majitele vozidla, které si nakonec našlo cestu až ke specialistovi na modely starých Jaguárů. Ještě, že tak.

Jediné, co se z auta podařilo zachránit byl motor a části pojezdového ústrojí. Vše ostatní muselo být renovováno nebo použito nové, a to včetně konstrukce těla a podlahy. Co se týká interiéru, ten byl vybaven zejména dobovým zařízením, které se podařilo sehnat skrze různé bazary a od jiných sběratelů Jaguárů. Ostatní prvky, které se nepodařilo obnovit, musely být od základu znovu vyrobeny dle starých reálií.

Auto získalo nového majitele a jeho celková hodnota se vyšplhala na 125 tisíc dolarů, kdyby se jednoho o zachovalý původní kousek, auto by mohlo dosáhnout klidně hodnoty i přes 200 tisíc dolarů.

.

« »

MENU