0036

Chcete spolehlivý ojetý vůz se zárukou?

3. 5. 2017 • Ostatní

Při pořízení automobilu je řada z nás nucena z ekonomických důvodů oželet nákup nového vozidla a vybírat mezi ojetými. Při nákupu ojetého vozidla však číhá na motoristu řada úskalí. Bohužel celá oblast prodeje ojetých vozů láká řadu nepoctivců, kteří hřeší na často impulzívní a iracionální chování zájemců o auto. Existuje celá řada nekalých praktik, které jsou až překvapivě rozšířené – a nejedná se jen o stočené kilometry. Snadno narazíte na šikovně opravená havarovaná auta, omlazená vozidla, vozy s falešným původem nebo na auta ve špatném technickém stavu, která se však tváří jako nová a v perfektní kondici.

Individuální dovoz aut ze zahraničí je stále rozšířený a dovážejí se vozy čím dál starší. Více než 53 % z nich je starší 10 let. U dovážených vozidel jsou rizika vyšší než u vozidel koupených v tuzemsku. Informací ze zahraničí bývá málo, nebo dokonce nejsou dostupné žádné. V důsledku toho je valná většina vozů dovážených ze zahraničí stočená. Koupě stočeného či omlazeného vozidla se může zákazníkovi výrazně prodražit, zejména kvůli neočekávaným výdajům za opravy. Cebia zjistila např. na vzorku dovážených vozů z Dánska, že více než 60 % z nich byla stočena, průměrně o 82 tisíc kilometrů, rekordně dokonce o 192 tisíc kilometrů.

Po letitých zkušenostech z prověřování tisíců ojetin důrazně doporučuji koupit si raději dražší a kvalitnější vozidlo s průkaznou historií, původem a od seriózního prodejce. Dovážené ojetiny jsou většinou vysloveně rizikové a ani koupě od soukromé osoby není zárukou dobrého obchodu. Naopak řada bazaristů vystupuje na inzertních serverech jako soukromé osoby a nabízejí stočené vozy. Navíc zákazník podstupuje právní rizika a následné uplatnění reklamace bývá problém,“ doporučuje Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia.

Spolehlivým zdrojem ojetých vozidel je program ojetých vozů koncernu Volkswagen Das WeltAuto. Das WeltAuto je celosvětovým programem prodeje ojetých vozů značek Volkswagen, Seat a Volkswagen užitkové vozy s centrální podporou ze strany koncernu Volkswagen. Vozy prodávané v rámci tohoto programu mají transparentní a doloženou servisní historii vč. najetých kilometrů, jasný původ a především jsou k nim poskytovány nadstandardní záruky a služby srovnatelné se standardy prodeje nových vozů.

U vozidel nabízených v programu Das WeltAuto je vždy detailně prověřen technický stav, jejich servisní historie, možné právní vady a stav najetých kilometrů. K tomuto využívají prodejci Das WeltAuto primárně interní systémy koncernu Volkswagen, navíc spolupracují se společností Cebia. U většiny vozů zákazník nalezne Cebia REPORT, kde je prověřen stav tachometru, stáří vozu a ověřeno, že vůz není předmětem financování.

Významným benefitem, který našim zákazníkům nabízíme, je záruka Das WeltAuto. Jedná se o skutečnou záruku, která je poskytována zákazníkovi na jeden nebo na dva roky v různé úrovni krytí. Záruka Das WeltAuto kryje základní 3 komponenty: motor, rozvodovku a převodovku. Záruka Das WeltAuto PLUS kryje 12 komponentů. Každý zákazník, který si koupí vůz do 5 let stáří a 150 000 km dostane automaticky Záruku Das WeltAuto a musí mu být nabídnuta také Záruka Das WeltAuto PLUS v minimální délce jednoho roku,“ shrnuje výhody vedoucí programu Das Welt Auto Ing. Roman Filip.

Pokud si navíc zákazník zvolí financování s Volkswagen Financial Services pro pořízení ojetého vozu do 7 let stáří, s výkonem do 147 kW a maximálně 200 000 ujetými kilometry, získá rozšířenou záruku zdarma.

Zákazníci zakoupili vloni u 51 obchodních partnerů Das WeltAuto celkem 17 537 ojetých vozů, což je o 1,3 % více než v dosud rekordním roce 2015. Nabídku více než 3000 kvalitních prověřených ojetých vozů můžete nalézt na www.dasweltauto.cz

.

« »