13495625581918365621

Chevrolet Corvette 2014 – Testování na Nürburgringu! [video]

14. 9. 2013 • Novinky, Videa

Sám Chevrolet vydal do světa video z testování nové Corvette určené pro evropské trhy, která právě dokončuje své dolaďování na Nordschleife Nürburgringu.

Toto video bylo vydáno jako součást propagační kampaně pro posílení evropských prodejů a videem nás provází technický ředitel Chevroletu pro Evropu Patrick Herrmann, který vysvětluje některé z klíčových funkcí a ovládacích prvků v nové evropské Corvette Stingray. Video níže si ale prohlédněte už sami a my se podíváme na zoubek právě evropské Vette Stingray.

Dle vývojového inženýra Jima Mera je Nürburgring známý kvůli své náročnosti a je tedy ideální pro účel Chevroletu, který chce Corvette Stingray co nejlépe vyladit pro evropské silnice, které jsou podle Jima zcela odlišné od těch v USA. Já bych Chevroletu sice nejraději doporučil testování na českých silnicích (které jsou náročnější než ”zelené peklo” :D ), ale snad i tak z nové Vette bude jistě velmi dobré auto i pro evropskou úroveň.

Tento názor mi utvrzuje také fakt, že nová Corvette má hliníkový rám a vyvážení hmotnosti na nápravy činí dokonalých 50:50. Vette má také karbonové díly podvozku, blatníky i dveře, což především vyhoupne nahoru výslednou cenu.

Nová Vette vozí pod svou dlouhou kapotou 6,2 litrový osmiválec LT1, který v evropské verzi poskytuje zadním kolům výkon 460 koní (343 kW) a točivý moment 630 Nm. Díky tomu zrychlí (s balíčkem Z51) z 0 na 100 km/h už za vynikajících 3,8 sekundy. Na druhou stranu pak zpomalí ze 100 km/h už na 32,6 metrech.

Balíček Z51 mimochodem stojí v USA 2800 dolarů a obsahuje např. elektronicky řízený samosvor, aerodynamické prvky a chladící systém pro diferenciál a převodovku.

Evropské ceny by mimochodem měly začínat na 69 990 eurech, což je o hodně více, než stála předchozí generace modelu Z06. Snad se Chevy alespoň pochlapí…

YouTube Preview Image .

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY