byd-tang-ev600-2020-01-min

Čínský BYD už prodává čtvrt miliónu elektromobilů za měsíc

10. 6. 2023 • Novinky

Více než dvojnásobné množství elektrických aut za měsíc květen prodala čínská automobilka BYD v porovnání se stejným loňským měsícem. Celková bilance se zastavila na čísle 240 020 kusů.

Drtivá většina z tohoto počtu našla své zákazníky přímo v domovské zemi. Na export zamířilo jen něco málo přes deset tisíc kusů. V této bilanci jsou započítány také užitkové elektromobily, těch se však prodalo jen 1128 exemplářů, zbytek jsou osobní automobily.

Po dlouhém období, kdy většina zákazníků volila vozy typu plug-in hybrid, nyní se poměr s klasickými čistými elektromobily začíná vyrovnávat. Během uplynulých pěti letošních měsíců již BYD prodala téměř milion elektromobilů, což je o 98 procent více než před rokem, Na letošní rok má tato automobilky plán prodeje elektrických vozidel na hranici tří milionů kusů.

Nejžádanějším modelem BYD je v současnosti Qin, který se nabízí jak v čistě elektrické, tak i plug-in hybridní variantě. V pátém letošním měsíci se jich prodalo bezmála 48 000 kusů. Následují typy Song, Yuan, Dolphin a Han.

Zájem je také o nové elektrické mikroauto Seagull. V květnu už se jich prodalo 14 300 kusů. Tento model měří na délku 378 centimetrů, pohání ho elektromotor s výkonem 55 kW a na jedno nabití ujede podle méně přísné čínské normy přes 300 kilometrů. Čínská základní cena je dokonce pod úrovní čtvrt miliónu korun.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY