Dodge Charger Redline Mopar se ukáže v Detroitu

2. 1. 2012 • Novinky

Plánujete si pořídit velký a silný sedan, ale v celé té záplavě M5-tek si nemůžete vybrat toho správného vítěze? Tak to bychom pro Vás měli jeden zajímavý tip ze Spojených států. Na nadcházejícím autosalonu v Detroitu se totiž představí nový Dodge Charger Redline, se kterým si pohrála sportovní divize Mopar a svým budoucím majitelům toho dokáže nabídnout překvapivě mnoho.

Základem nové edice je hned trojice performance balíčků, které dokážou z už tak dost svalnatého sedanu udělat pojízdnou bestii s výkonem až 598 koňských sil!

Již ten první v sobě ukrývá lízátko z karbonu, dvoudílnou masku chladiče v barvě karoserie, černé kola z lehkých slitin o velikosti 20 palců a zadní spoiler opět z karbonu. Úprav se rovněž dočkal také interiér, kde nalezneme nějaké ty hliníkové pedály, upravenou palubní desku a černý strop. Druhý balíček obsahuje vedle zmíněného body-kitu sportovní výfukový systém a posílenou brzdnou soustavu.

Pravá extáze však začne až u třetího balíčku, kdy byl z vozu vyhozen standardní osmiválec HEMI o výkonu 375 koní, aby ho nahradilo monstrum o zdvihovém objemu rovných sedm litrů s maximálním výkonem 440 kW (598 koní)!. Samotný Mopar zdůrazňuje, že tato pohonná jednotka může být určena i pro závodní vyžití. To dokládá ostatně i o 50kg nižší pohotovostní hmotnost celého vozu.

 

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY