Jak brzdí Porsche 911 GT3 RS?

3. 1. 2012 • Novinky, Videa

O tom, že využitelnost vozidla není dána pouze jeho maximální rychlostí a zrychlením, rozhodně nemusíme nikterak spekulovat. Velmi důležitým ukazatelem sportovních ambicí daného vozu je však i jeho schopnost zpomalení z určitě rychlosti v co nejkratším čase.

Donedávna byl v tomto ohledu světovým rekordmanem Koenigsegg Agera R, jež dokázal zastavit z výchozí rychlosti 300km/h za neuvěřitelně krátkou dobu. Konkrétně se jedná o čas 6,66 vteřiny, který byl překonán vozem Porsche 911 GT3 RS, jenž ze stejné rychlosti zvládl zastavit o 16 setin vteřiny rychleji.

Rozhodně si tedy nezapomeňte prohlédnout přiložené video, které sice bylo pořízeno již před měsícem, to mu však nijak neubírá na atraktivnosti.

YouTube Preview Image

Porsche 911 GT3 RS je poháněno 4,0litrovým šestiválcem původem ze závodní verze GT3 RSR a svému majiteli poskytne maximální výkon 368kW (rovných 500 koní) a 460Nm točivého momentu. Kdo se trochu orientuje v motorismu, tak si lehce spočítá výkon na jeden litr objemu-125 koní. Jedná se tedy o jeden z nejsilnějších nepřeplňovaných automobilů na trhu.

A aby toho nebylo málo, tak celý vůz váží velmi slušných 1360kg a zasprintovat ke 100km/h dokáže za méně než 4 vteřiny.

Dechberoucí čísla ještě umocňuje poměrně slušná cena, která je stanovena na částce 178.596 euro (přibližně 4,4 milionů korun).

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz