Renault Koleos Bose Edition odhalen

4. 1. 2012 • Novinky, Tuning

Řekněme si to na rovinu. Renault Koleos ve verzi před faceliftem nebyl zrovna pohledným modelem. Zvláštně působící přední maska v kombinaci s divně navrženou zádí působila potíže všem účetním automobilky. Jediným řešením byl tedy facelift, který naopak musím zhodnotit jako velice povedený. Lze něčím vylepšit? Rozhodně! Limitovanou edicí Bose.

Tu se rozhodně nebojím označit jako velice povedenou a stylovou. Koleos díky decentnímu body-kitu výrazně prokoukl a čest mu dělají také hliníkové kryty vnějších zpětných zrcátek, tónovaná zadní okna a 17-ti palcová kola z lehkých slitin.

Na styl se ostatně myslelo také v interiéru, kde se vedle speciálního černého čalounění sedadel nachází dekorační prvky z hliníku a především výkonná audio soustava Bose se sedmi reproduktory a subwooferem.

O pohon tohoto atraktivního SUV se stará vznětový dvoulitr dCi 150 produkující výkon 110 kW (150 koní) a 320 Nm točivého momentu. Ten může být propojen buď pouze s koly přední nápravy nebo za příplatek i s koly nápravy zadní. Na výběr mají zákazníci také ze dvou druhů převodovek. Tu základní manuální se šesti stupni doplňuje rovněž šestistupňový automat.

Renault Koleos ve speciální edici Bose se začne prodávat na přelomu února a března za základní cenu 757 tisíc korun.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY