Koncept Lexus LF-LC se poprvé objeví v Detroitu

5. 1. 2012 • Novinky

Na North American International Auto Show v Detroitu představí japonská automobilka Lexus svůj zcela nový koncept luxusního kupé LF-LC s hybridní pohonnou jednotkou.

O tom, že tato automobilka umí futuristické tvary, jsme se mohli přesvědčit u supersportovního modelu LFA a ani LF-LC není výjimkou. Designérům ze studia Calty se podařilo stvořit atraktivní kupé 2+2 s ostrými hranami, kde dominujícím prvkem je především přední část vozu složená z mohutné masky chladiče a originálních světlometů. Opomenout nemůžeme ani na panoramatickou střechu a ostře skloněné čelní sklo. Zajímavý je rovněž interiér Lexusu, kde nalezneme vedle kožených sportovních sedaček a hliníkových dekoračních prvků ještě jeden materiál. Dřevo.

Automobilka Lexus je vždy poněkud skoupá na slovo a ani teď zatím nevyzradila, jaká hybridní soustava bude toto vozidlo pohánět. Spekuluje se však o tom, že LF-LC bude hrát především na tu ekologickou notu namísto té sportovní. Při pohledu na níže umístěné snímky, se mi tomu nechce věřit.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY