liberty-walk-porsche-997-body-kit-from-street-standarrd

Escape6 Prague car festival se blíží

19. 8. 2018 • Novinky, Tuning

Dovolujeme si vám uložit do podvědomí pozvánku na dlouho očekávanou událost druhé poloviny letošního roku a tou je akce Escape6 automobilový festival. Akce se koná v České republice, přesněji v Praze a to už po sedmé. V letošní sezóně bude na jednom místě možné shlédnout přes 600 různých automobilů a nemusíte se bát, že vás čeká obyčejný nudný autosalon bez špetky dobrodružství.

Vystavovat se samozřejmě budou auta sériových značek, ale také upravená závodní auta, evropské ale i americké veterány, a také samozřejmě nebudou chybět luxusní supersporty. Za jeden víkend uvidíte více, jak za celý život. Hlavní dominantou akce je ale tuning. Přesněji tuning aut a vše, co do něj patří. Do Prahy přijedou ojedinělé exponáty, ať už vozy z dílny Liberty Walk, anebo například Mercedes AMG GT-S Carbonnere Project.  Festival bude i tradičním srazem modelů značky Ford.

Organizátoři si toho pro vás letos připravili opravdu hodně! Je tedy na co se těšit. Za zmínku stojí i různé stánky propagující autokosmetiku a různorodý sortiment příslušenství do vašich automobilových miláčků. Nemusíte se bát, že by se vaše partnerky a děti nudily, organizátoři mysleli i na ně. Čekává vás spousta zábavy a zajímavých atrakcí, simulátory závodních aut, testovací jízdy a samozřejmě i soutěže o hodnotné ceny.

Na akci bude probíhat volba miss, podívat se budete moci na módní přehlídky a pro ty více akční, ti si budou moci vyzkoušet třeba jízdu s elektromobily, kterým bude věnovaná také určitá část programu festivalu.  Pro ty nejmenší účastníky festivalu jsou připravena hřiště a dětské motokáry. Festivalem budou provázet také pravidelné přednášky, díky kterým se dozvíte o české legislativě úpravy automobilů, co je povoleno a co už je za hranou. Za zmínku také stojí, že v rámci programu festivalu bude vyhlášena anketa Zelené auto roku. Jedná se o anketu, jejíž cílem je ocenit automobil, který nejméně v daném roce zatěžoval životní prostředí.

Ostatně organizátoři propagují  skrze festival hlavní myšlenku, a tou je přinést zajímavé a užitečné informace a zábavu na jednom místě.  Celá akce bude vidění PVA Expo Praha Letňany, tedy téměř na 26 000 metrů čtverečních. Proto si do svých kalendářů nezapomeňte poznamenat důležité datum, kterým je 1. a 2. září 2018!

Oficiální podporu festivalu vyslovila Policie ČR a Autoklub České republiky.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz