Faceliftovaný Mercedes-Benz C63 AMG

29. 1. 2011 • Novinky

Je to jen pár týdnů co se objevilo modernizované Céčko a jen několik dní co jsme Vám představili limitovanou edici Affarterbach, která zakončila životní cyklus ostré verze tohoto rychlého sedanu střední třídy.

Dnes vám totiž představujeme omlazenou verzi C63 AMG, kde nás na první pohled zaujmou především nová kontroverzní světla, nová maska chladiče, přední nárazník s integrovanými LED mlhovkami a také zcela nová hliníková kapota. Vzadu, zůstalo vše při starém. Pouze se nárazník a koncová světla lehce prošla lehkým restylingem. C63 AMG jezdí na 18“ kolech AMG z lehkých slitin s titanovým leskem a pěti dvojitými paprsky.

Pod kapotou stále nalezneme atmosférický osmiválec s rozevřením válců do V, který ze svého objemu 6,3litrů dokáže vyprodukovat 336kW (451 koní) a 600Nm točivého momentu. Motor je nově spojen se sedmi-stupňovou samočinnou převodovkou AMG MCT-7 se spojkou v olejové lázni, která se již představila v modelu SLS AMG. Vyznačuje se lepší účinností přenášeného výkonu na kola a také nižší spotřebou paliva. Ta je u sedanu rovných 12l/100km, u verze Kombi je o tři desetiny horší.

A jak to vypadá s jízdními vlastnostmi? Podvozek dostal upravenou kinematiku náprav s větším odklonem kol a za příplatek je možno do vozu namontovat i zadní diferenciál pro ještě lepší trakci. Takže jízdní vlastnosti se trochu vylepšily. Zrychlení však zůstalo stejné. Z nuly na 100km/h vystřelí sedan za 4,5 vteřiny a kombi to zvládne o jednu desetinu pomaleji. Maximální rychlost je elektronicky omezena na hodnotě 250km/h.

K dispozici bude také paket AMG Performance, který zvýší výkon na 359kW (481 koní) a 600Nm točivého momentu díky kovaným pístům a ojnicím. Nová je kliková hřídel z uhlíkových vláken, se kterou jsme se již mohli setkat u SLS AMG. Paket se však nezastavil jenom u úprav motoru. Víko zavazadlového prostoru dostalo nově karbonový spojler a k dispozici budou i 19″ kola.

Veřejnost uvidí poprvé novinku na autosalonu v Ženevě začátkem března a zájemci si budou muset připravit 71.340 Euro za sedan a 73.899 Euro za verzi kombi. Paket AMG Performace bude stát dalších 7.166 Euro u verze sedan a díky absenci karbonového spojleru 6.471 Euro u kombi.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz