Supersportovní Mach7 Falcon

31. 1. 2011 • Novinky

Automobily v lidech vyvolávají emoce vlastně od počátku jejich výroby na začátku minulého století. Rolls-Royce Phantom dokáže v člověku vzbudit pocit méněcennosti, zato M5 respekt nad silou, která se ukrývá pod kapotou. A strach dokázal v člověku vyvolat jediný vůz. Dodge Viper. Na nedávném autosalonu v Detroitu se představil další takový postrach silnic. Říká si Mach7 a vyrobila ho společnost Falcon. Jedné věci si na něm člověk všimne okamžitě. Jakoby ho už někde viděl. A bude mít pravdu, protože Mach7 se silně inspiroval vozy značky Ferrari. Ať už bočním profilem, linií střechy nebo zadními svítilnami, které jakoby z oka vypadly modelu 288 GTO.

V produkci čítající pouhých 15 kusů ročně bude vznikat automobil s hliníkovým podvozkem od firmy KW, šasi a karoserií z uhlíkových vláken, které zaručují vozu nízkou hmotnost. Na voze najdeme 20″ litá kola obutá do pneumatik Michelin o rozměrech 275/35 ZR20 vpředu a 335/30 ZR20 vzadu, která ukrývají brzdový systém s šestipístkovými třmeny od společnosti Stop Tech. Že nejde o čistě závodní stroj, dokládá interiér ve kterém se budou pasažéři těšit z koženého čalounění, vestavěné navigace a především z výkonného audio systému BOSE. O pohon se budou starat dva osmiválcové motory umístěné před zadní nápravou. Ten „základní“ z vozu Chevrolet Corvette dokáže vyprodukovat 373kW (500 koní). Pokud by to snad někomu nestačilo, tak má Falcon v záloze ještě pohonné ústrojí GM LS9 s výkonem 477kW (640 koní).

Mach7 neposkytl žádné detaily specifikace. I jeho samotná účast v Detroitu byla poněkud střídmá a nevýrazná ale vzhledem k tomu, že Mach7 je odborníkem na úpravy Dodge Viperu, tak je jasné, že se pokusí postavit ještě lepší vozidlo. Pro připomenutí, Viper dokázal vystřelit z nuly na 96km/h za 3,4 vteřiny, na 160km/h za 7,6 vteřiny a čtvrt míle urazil za 10,92 vteřiny. Maximální rychlost byla 325km/h při váze 1.57 tuny. To Falcon váží pouhých 1293 kilo, takže bude velmi zajimavé sledovat, jakých časů bude dosahovat. Snad nám to Mach7 brzy prozradí.

Zatím nám prozradil pouze to, že se Falcon začne prodávat na konci roku s předpokládanou cenou okolo 200 tisíc dolarů.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz