skoda-felicia-01-640x425

Felicia padla na cenové dno a představuje ideální investici

7. 12. 2023 • Zábava

Ceny Škody Felicia se dostaly na cenové dno, ze kterého by se však postupně opět mohly, vzhledem ke stáří tohoto modelu, začít pomalu odrážet. Nejstarším kouskům totiž chybí už jenom pět let do možnosti testace na historickou původnost, tedy na tzv. veteránské značky.

Počet inzerovaných vozů Škody Felicia, kterého česká automobilka vyrobila celkem 1 420 441 kusů, se neustále zmenšuje. Za poslední tři roky klesl o 10 %. Loni jich prodávající nabízeli 6598. Nejčastější cena inzerované Felicie se za poslední tři roky již výrazně nezměnila, pohybovala se mezi 16 a 18 tisíci Kč.

Škoda Felicia byla ve své době přelomovým vozem, který byl z části navržen na papíře a z části na počítači. Oproti hranatému Favoritu se jednalo doslova o revoluční vůz, který tuzemská automobilka vyráběla v letech 1994 – 2001.

I když by se někomu mohlo zdát, že těmto vozům už dávno odzvonilo, v nabídce je najdete i dnes. Vzhledem k věku a stavu množství z nich narazíte na ně v převážné míře v inzerátech od soukromých prodávajících. Tento model si pořád nachází své fanoušky. Jsou to zejména motoristé, kteří preferují jednoduchost před elektronikou přeplněnými vozy. Zachovalé kousky z limitovaných edicí můžou také budit zájem sběratelů, kteří si je pořídí s úmyslem vlastnit za pár let veterána.

V únoru si zájemci mohli vybírat ze 432 Felicií, které byly nejčastěji ve věku 18 let a měly 156 000 najetých kilometrů. Tento model, který v roce 1994 stál při výrazně nižších platech v základní výbavě 207 000 Kč, v minulém měsíci prodávající nejčastěji inzerovali za 16 000 Kč.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz