49f5fea0e1d84a

Felicia se vrátí do automobilového světa jako elektromobil

6. 5. 2020 • Novinky

Německý list Auto Bild přišel s informací, že automobilka Škoda opět oživí a vrátí na trh jméno Felicia. Tentokráte však nepůjde o levný hatchback ani stylový kabriolet, ale o plně elektrické vozidlo postavené na nové koncernové platformě MEB. Zdroj dále tvrdí, že přesný název bude Škoda Felicia E a vůz bude dále sdílet shodnou techniku s modelem Volkswagen I.D. Díky tomu by dojezd na jedno nabití byl zhruba 500 kilometrů.

Felicia E by tak byla jeho levnější variantou, přičemž Volkswagen chce model I.D. prodávat 8000 dolarů pod cenou konkurenčního vozu Tesla 3. Ta vychází v přepočtu na 800.000 Kč. VW I.D. by se tak mohl pohybovat s cenou kolem 600.000 Kč a Škoda Felicia E pak bude v základní variantě začínat na rovných 500.000 Kč. Silnější a dražší verze Felicie E bude dosahovat výkonu 170 koní a vyššího dojezdu. Škoda chce tento model uvést na trh během čtyř let, jako první elektrický model bude Kodiaq – ten dorazí už v roce 2020.

Další čistě elektrickou novinkou postavenou na nově vyvinuté platformě MEB bude kupé SUV, které se zařadí velikostí mezi modely Karoq a Kodiaq. Hlavním trhem pro tento stylový elektromobil bude zejména Čína. Vůz nabídne pohonné ústrojí se dvěma elektromotory, kdy každý jeden bude na jiné nápravě. Bude se tak jednat o vůz s pohonem všech kol. Společný výkon by pak měl činit zhruba 305 koní (225 kW). Dojezd u všech vozidel nové platformy bude činit 500 km. Cenovka se očekává poněkud větší, a to minimálně zhruba 1.2 miliónu korun. Bude se tak jednat o nejdražší vůz značky Škoda v historii. Výroba by měla probíhat v novém závodě VW u Bratislavy.

.

« »