Ferrari Four (FF) odhaleno!

21. 1. 2011 • Novinky, Videa

A je to tady! Po měsících spekulací, špionážních fotografií a mlhavých informací, Ferrari oficiálně představilo svůj koncept Four, který veřejnost poprvé živě uvidí na březnovém autosalonu v Ženevě.

A, že se jedná o skutečnou revoluci, dokládá video a fotografie, na kterých vidíme poprvé automobil Ferrari s karoserií typu shooting brake a pohonem všech kol.

YouTube Preview Image

Odvážný design navrhlo slavné návrhářské studio Pininfarina a mísí v sobě prvky hned několika vozů. Z 458 Italia vychází přední část, na zadní straně zase vidíme inspiraci v 599 GTB Fiorano. Ale přesto se jedná o svébytný a osobitý design a 612 Scaglietti bude mít velmi zajímavého a atypického nástupce.

Díky tvarům karoserie, vůz poskytuje místo pro čtyři cestující a jejich zavazadla v kufru o velikosti slušných 450litrů. Po sklopení zadních sedaček se objem zvětší na 800l. Vůz má na délku 4907mm, na šířku 1953mm a na výšku 1379mm.

Zcela nový podvozek má nezávislé zavěšení všech čtyř kol s magneticky nastavitelnými tlumiči a uhlíko-keramickými brzdami Brembo. Mnohem důležitější zpráva je však ta, že vůz je poprvé v historii automobilky vybaven pokročilým systémem pohonu všech kol Ruote Motrici (4RM), který dodává vozu rekordní úroveň výkonu na všech površích a podmínkách, díky inteligentnímu rozdělení točivého momentu na jednotlivé kola. Sice poněkud krkolomná věta, ale inženýři z Maranella jistě ví o čem mluví.

Pod kapotou nalezneme 6.3litrový (6262ccm) dvanáctiválec s výkonem 485kW (660 koní) při 8000 ot/min a 683Nm točivého momentu. Motor je připojen ke dvouspojkové převodovce F1 a dokáže rozhýbat 1790kg vážící vůz až na maximální rychlost 335km/h se zrychlením z nuly na 100km/h za 3,7 vteřiny.  Kromě skvělých parametrů má FF i slušnou kombinovanou spotřebu 15,4l/100km.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz