Porsche Panamera Moby Dick

21. 1. 2011 • Novinky, Tuning

Upraveným vozům věnujeme v magazínu Autojournal poměrně dost prostoru a ani dnešek nebude výjimkou, neboť německý tuner Edo Competition vydal nejnovější úpravu vozu Porsche Panameta Turbo s názvem Moby Dick. A proč nese jméno po bájné Bílé velrybě? Protože ani tohoto Moby Dicka na čtyřech kolech nepůjde jen tak snadno chytit se svými 750 koňmi pod kapotou a jedná se tak zatím nejsilnější Panameru na trhu.

Úpravce dokázal vyždímat z přeplňovaného osmiválce o 50% větší výkon a ten poskočil z 368kW (500 koní) na již zmíněných 552kW (750 koní). A co tato obrovská porce výkonu udělá se sportovními výkony? Zrychlení z nuly na 100km/h se odehraje za méně než 4 vteřiny a maximální rychlost je ohromujících 340km/h. Na voze nalezneme sportovní podvozek, upravenou řídící jednotku, zvětšené nasávání a nové Twin-turbo.

V rámci tuningového balíčku, nabízí Edo nový duální výfukový systém z nerezové oceli se čtyřmi koncovkami výfuku, zadní přítlačné křídlo z uhlíkových vláken, která najdeme i na krytu motoru. Dále nový masivní přední nárazník se zvětšenými nasávacími otvory a integrovanými LED diodami pro denní svícení, zadní modifikovaný nárazník s integrovaným difuzorem a jako třešnička na dortu jsou na voze  22“ kola od firmy Mansory, které kombinují lehkou slitinu a uhlíková vlákna.

I pro interiér nabízí Edo Comtetion vysokou dávku personalizace. Na výběr je nepřeberné množství odstínů kůže, látek a opravdového dřeva. Na přání je také možno mít palubní desku z kovu nebo uhlíkových vláken.

Kolik tato úprava stojí, Edo nezmiňuje. Dá se však očekávat, že to bude kolem 50-70.000 Euro.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz