Ford Fusion (US) oficiálně představen

9. 1. 2012 • Novinky

Přestože brány Mezinárodního autosalonu v Detroitu na své otevření teprve čekají, už se automobilky začínají předhánět v představování svých novinek. Trochu paradoxně by nejvíce evropského zákazníka měl zajímat dnes představený Ford Fusion, jež bude s největší pravděpodobností předvěstí designu evropského Mondea.

A za sebe můžu bez výhrad prohlásit, že takový design by se mi u nového Mondea skutečně zamlouval. Exteriér je nesmírně dynamický a jeho hlavní předností je určitá míra dravosti způsobena obří maskou chladiče v kombinaci s úzkými protáhlými předními světlomety. Záď vozu je pak tradičně konzervativní a rozvijí aktuální podobu zadních partií

O pohon Fusionu se stará vedle zážehových a vznětových jednotek také plug-in hybridní pohonná jednotka získávající energii z lithium-iontových baterií.  Jejím základem je zážehový dvoulitr s prodlouženou expanzí, který je doplněn o zatím nespecifikovaný elektromotor.

Z benzínových motorů pak jistě nemusím nikomu představovat přeplňovanou šestnáctistovku EcoBoost vůbec poprvé nabízenou společně se systémem Start/Stop v kombinaci s automatickou převodovkou. V nabídne bude rovněž silnější 2,0 čtyřválec EcooBoost s výkonem 237 koní.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz