Audi oznamuje příchod modelů A4 Allroad, A8 3.0T a RS5 pro USA

9. 1. 2012 • Novinky

Ingolstadtská automobilka Audi si své zákazníky ze Spojených států skutečně hýčká a připravila si pro ně hned trojici oblíbených modelů.

Tím prvním je A4 Allroad, jež v portfoliu značky nahradí málo se prodávající Avant. Oproti evropské verzi se liší především bohatší základní výbavou, která obsahuje elektricky nastavitelná sedadly, hliníkové obložení palubní desky, panoramatické střešní okno, 18-ti palcová litá kola a aby toho nebylo málo, tak Allroad disponuje vyhřívanými předními sedadly,Bang&Olufsen audio systémem a GPS navigací.

O pohon tohoto modelu se bude starat přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec o výkonu 155 kW (211 koní) a 350 Nm točivého momentu. Pohonná jednotka je propojena skrze osmistupňovou automatickou převodovku se systémem pohonu všech kol quattro.

Další novinkou bude vlajková loď celé automobilky, model A8, který bude nově k dispozici s přeplňovaným šestiválcem 3,0 litrů s maximálním výkonem 245 kW (333 koní) a hodnotou točivého momentu 440 Nm.

A opomenout bychom neměli ani na sportovní RS5-tku s vidlicovým osmiválcem o zdvihovém objemu 4,2 litrů s výkonem 331 kW (450 koní) a 430 Nm točivého momentu, který je posílán na všechny kola skrze sedmistupňovou převodovku S-Tronic.  To umožňuje dosáhnout vozu elektronicky omezené rychlosti 280 km/h s nebývalou hbitostí.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz