Hyundai Genesis Coupe – Facelift oficiálně v Detroitu

10. 1. 2012 • Novinky

Náš redakční hrdina Hyundai Genesis Coupe se dočkal faceliftu, který byl nyní již oficiálně představen na autosalonu v Detroitu. Prvotní zmínky jsme zaznamenali již před dlouhou dobou a průběžně se objevovaly fotky a obrázky, ze kterých se dala usuzovat budoucí podoba tohoto modelu. Nyní však oficiální představení učinilo konec těmto dohadům a konečně přinášíme skutečná data.

Po technické stránce došlo ke změnám především ve věci výkonů, a to 64 koní získala motorizace 2.0T na výslednou hodnotu 274, které bylo dosaženo použitím Twin-scroll turbodmychadla po boku s lepším systémem chlazení.  Vedle toho vrcholná motorizace 3.8 GDI získala 42 koní na konečných 348, díky aplikaci systému přímého vstřikování. Tím však technické novinky neskončily, neboť se dále již nesetkáme se šestistupňovým automatem, který byl nahrazen modernější verzi s osmi rychlostními stupni.

Velkých změn doznala také estetika vozu, která setřásla prvotní přešlapy po stránce tvarování a představila se s novou přední částí, která zapadá do současného designového jazyka značky Hyudai a v podobném duchu doznal změn i interiér, který tímto zákrokem značně zvýšil svou konkurenceschopnost v dané třídě. V Evropě se na tento nefalšovaný sporťák pro  nás běžné smrtelníky můžeme těšit v létě tohoto roku.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz