Ford Mustang Boss 302S v roce 2012

13. 12. 2010 • Ostatní, Sport

Zdá se Vám základní verze Fordu Mustang V8 o výkonu 235kW příliš slabá a verze Cobra Jet s cenou 92 tisíc dolarů zase moc drahá? Potom tu máme Ford Mustang Boss 302S. přichystejte si 79 tisíc dolarů. Začínáme!

Vůz je postaven na základě umírněnější verze, Boss 302. 302S se vyznačuje nastavitelným předním splittrem, zadním křídlem z uhlíkových vláken a speciální přední kapotou ze skleněných vláken. Uvnitř závodního vozu najdeme šestibodovou klec, sedadla Pro-Racer, sundavaní volant, Recaro HANS systém a systém pro sběr dat AIM s technologií GPS.

A co pod tou skleněnou kapotou najdeme? 5,0 litrový Ti-VCT V8 motor, který produkuje 328kW (440 koní) a 515Nm točivého momentu. Celý tento skvost je propojen s vozovkou pomocí šesti-stupňové manuální převodovky, která posílá výkon na zadní kola prostřednictvím diferenciálu Torsen T2.

Podle Marka Wilsona, technického ředitele společnosti Ford Racing jde o vůz určený pro nadšence závodící v sériích World Challenge GTS a NASA Iron series. Zda bude úspěšný stejně jako dědeček z 60. a 70. let, uvidíme až časem.

Výroba bude omezena sérií přibližně padesátky vozů v již zmíněné ceně začínající na 79 tisících dolarech.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz