Geely GS-CC se odhalilo!

16. 4. 2011 • Novinky

Pro průměrného Evropana to nejspíše není zpráva měsíce, přesto se však tomuto i osobitému vozu věnujeme trochu prostoru. Čínská automobilka Geely své kupé GS-CC představila světu ještě před světovou premiérou na Mezinárodním autosalonu v Šanghaji. A co je na voze zajímavého?

Určitě nás jako první zaujme neortodoxní design, kterému obyvatelé Evropy těžko přijdou na chuť. Přední masku jde označit za zvláštní. Připomíná trochu struhadlo na sýr. Z profilu vidíme ostře zkosené čelní sklo a velké boční prolisy. Zadní části pak dominuje nárazník s difuzorem s integrovanou dvojicí koncovek výfuku a brzdovým světlem.

Zato interiér vypadá poměrně k světu. Dle automobilky je vyroben z vysoce kvalitních materiálů a může se směl vyrovnat evropské produkci. Jak jsou tato slova odvážná, ukáže až první test.

To pohonné ústrojí je vysloveným zklamáním. Síla pochází z přeplňovaného čtyřválce o objemu 1,3litru, jež nabídne maximální výkon 95kW (127 koní). Do malého hatchbacku by to byla solidní motorizace. Na stylové kupé se sklápěcí střechou, které by mělo nabídnout především požitek z dynamické jízdy, je to podprůměrná hodnota.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz