Cadillac Escalade vs. Nissan GT-R

15. 4. 2011 • Novinky, Tuning, Videa

O pořádný rozruch v motoristickém světě se postaral americký neortodoxní tuner Hennessey Performance Engineering, který si vzal pod své křídla velké SUV Cadillac Escalade a udělal z něj „supersportovní“ raketu s výkonem přes 1000 koní, která to dokáže na rovince nandat i takovému vozu jako je Nissan GT-R. Závod mezi těmito vozy si můžete prohlédnout na přiloženém videu.

YouTube Preview Image

Cadillac Escalade ukrývá pod svou kapotou sedmi-litrový osmiválec, jež je dopován dvojicí turbodmychadel. Zvětšené sání vzduchu v kombinaci se sportovním výfukovým systémem slibuje již výše zmíněný výkon 752kW (1008 koní) a obřích 1310Nm točivého momentu.

Nikoho jistě nepřekvapí, že luxusní monstrum dokáže zrychlit z nuly na 96km/h za neuvěřitelný čas 3,3 vteřiny. Sprint na čtvrt míle pak zvládne za čas 11,3 vteřiny s konečnou rychlostí 200km/h. Přesto by však v závodě na okruhu dostal Cadillac od Nissanu lehce napráskáno. Donutit vůz s pohotovostní hmotností přes 2,5tuny k agresivním průjezdům zatáček je totiž i nad síly Hennessey.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz