Koncept SXC: Hybridní SUV od Peugeotu

14. 4. 2011 • Novinky

Začíná to vypadat tak, že letošní Mezinárodní autosalon v Šanghaji se co do počtu premiér nových vozů a konceptů směle vyrovná tomu ženevskému. Svou světovou premiéru si tam také odbude zajímavý koncept dynamického SUV SXC, který bude vystavovat francouzská automobila Peugeot. A my se nyní můžeme v předstihu podívat, jak SXC bude vypadat.

Koncept byl celý navržen v novém designérském studiu Tech Center, které se nachází v Šanghaji a tak jistě nikoho nepřekvapí, že slušivý kabátek je šitý přímo na míru čínskému vkusu. Stylové SUV v sobě kombinuje elegantní křivky sedanu a robustnost SUV. S rozměry 4,87m na délku, 2,04m na šířku a 1,61m na výšku nepůjde o žádného drobečka. Přesto však nabídne velmi nízkou spotřebu paliva. Ale k té se ještě dostaneme. Na voze nás také zaujmou proti směru jízdy otevírané boční dveře, jež nabídnou pohodlné nastupování čtveřici cestujícím. Dalším výrazným prvkem karoserie jsou přední světlomety složené z LED diod a také 22“ kola z lehkých slitin. Ideální pro čínské venkovské silnice:)

Teď se již konečně dostáváme k tomu hlavnímu. K pohonnému ústrojí. Pod kapotou se nachází zážehový čtyřválec THP o objemu 1,6litru s výkonem 160kW (218 koní), který je kombinován s elektromotorem, jež pohání zadní nápravu. Zatímco benzínový agregát se stará o pohon té přední. Celkový výkon hybridní soustavy s názvem Hybrid4 je 230kW (313 koní).  A nyní k výše zmiňované spotřebě. Velké SUV s výkonem přes 300 koní dokáže jezdit v ekonomickém cyklu za pouhých 5,8litrů na 100km.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz