Honda Accord Coupe koncept [video]

10. 1. 2012 • Novinky, Videa

Japonská automobilka Honda představila na právě probíhajícím autosalonu v Detroitu velice atraktivní koncept modelu Accord s karoserií kupé, který by se měl v příštím roce začít prodávat již ve své deváté generaci.

A stačí nám jediný pohled na vnější tvary vozu, aby bylo jasné, že se koná spíše evoluce stávajícího designu. Nezůstal však jediný kámen na kameni a Accord vypadá nesmírně mladistvě. Svůj podíl na tom má také voštinová mřížka chladiče a populární LED diodové světlomety denního svícení. Nechybí ani 20-ti palcová litá kola a výfukový systém s dvojitou koncovkou.

YouTube Preview Image

O poznání větší revoluce se odehraje pod kapotou. Na výběr totiž bude značně modifikovaný šestiválec, který bude doplněn o dvě zcela nové pohonné jednotky. Tou první je čtyřválec o zdvihovém objemu 2,4 litrů s výkonem 135 kW (184 koní) a 240 Nm točivého momentu, jež bude propojen se šestistupňovou manuální převodovkou. Na výběr bude také převodovka s plynule měnitelným převodem (CVT).

Druhým motorem je pak Plug-in hybrid, jehož základem je dvoulitrový čtyřválec atkinsonova cyklu s výkonem 120 kW (161 koní) doplněný o malý elektromotor napájený lithium-iontovými bateriemi o celkové kapacitě 6 kWh. Ten umožňuje ujet vzdálenost přibližně 20 km na čistě elektrický pohon při rychlosti omezené maximálně na 100 km/h. Baterie bude možno nabíjet ze standardních zásuvek a jejich plné nabití by nemělo trvat déle než 1,5 hodiny.

A zapomenout bychom neměli ani na parametry již výše zmíněného šestiválce o zdvihovém objemu 3,5 litrů, jež disponuje maximálním výkonem 231 kW (314 koní) a 359 Nm točivého momentu.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY