Nissan Juke Shiro představen v Bruselu

11. 1. 2012 • Novinky

Ačkoliv je momentálně většina pozornosti novinářské a laické veřejnosti upnuta k Mezinárodnímu autosalonu v Detroitu, neměli bychom zapomínat ani na ty menší, regionální veletrhy, z nichž se jeden právě odehrává v belgickém Bruselu.

A právě Brusel je svědkem premiéry speciální edice Shiro, kterou si japonská automobilka připravila pro svůj atraktivní crossover Juke. Ovšem nenechte se zmást označením Shiro, jež v japonštině značí bílou, které zrovna nekoresponduje s  černě vyvedenou karoserií Juku na fotografiích.

No, upřímně jsem dlouho hledal nějaké odlišnosti oproti standardní verzi. Vnější design je ozvláštněn pouze tmavě šedými 17-ti palcovými koly z lehkých slitin a kryty vnějších zpětných zrcátek vyvedených ve stříbrné barvě. Dost podobně je na tom také interiér, kde si však již nějakých změn dokážete všimnout na první pohled. Ať už je to bílá středová konzola, bílé švy na volantu a kožená perforovaná sedadla. A zapomenout bych neměl ani na novou loketní opěrku a prahové lišty. Celkově je tedy edice Shiro spíše decentním zvýrazněním excentrického modelu, jež vzbuzuje pozornost všude kam přijede.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz