Koncept nové Acury NSX se představil v Detroitu [video]

11. 1. 2012 • Novinky

Japonská automobilka Honda představila na detroitském autosalonu již několik let netrpělivě očekávaný koncept supersportovního vozu, jež by měl být duchovním následovníkem legendárního modelu NSX vyráběného od počátků devadesátých let.

Po stránce designu je to však evoluce více než tisíciletá. Z konceptu přímo sála dynamika a chuť po sportovních výkonech, které u tohoto vozu budou vždy až na prvním místě. Šušká se dokonce o tom, že futuristicky pojatý exteriér je jen blízko sériovému pojetí. Můžeme se tak těšit na opravdu unikátní sportovní vůz s neotřelým designem.

YouTube Preview Image

A stejně tak jako u původní verze NSX, i u této bude brát zřetel především na nízkou pohotovostní hmotnost v kombinaci se zábavným a komunikativním řízením slibujícím výbornost ovladatelnost. Počítat tak můžeme s vidlicovým šestiválcem s přímým vstřikováním paliva umístěným napříč před zádní nápravou, který bude propojen skrze sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou s koly zadní nápravy. A přesto, že zatím nepadlo jediné slovo o výkonu pohonné jednotky, spekuluje se o zhruba 400 koních, které vystřelí NSX z nuly na 100 km/h za méně než 5 vteřin.

Opomenout nesmíme ani na systém SH SH-AWD, jenž využívá dvojice elektromotorů umístěných u kol přední nápravy k distribuci vyššího točivého momentu v závislosti na jízdních podmínkách.

 

 

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz