Corvette 427 Convertible Collector Edition

12. 1. 2012 • Novinky

Ač je to skoro k nevíře, příští rok bude slavit legendární model Corvette již své šedesáté narozeniny. A jak je nejlépe oslavit? No přeci nějakou tou speciální edicí. Ta se v tomto případě týká kabrioletu s přídomkem 427, který se na trh dostane na začátku léta tohoto roku.

Sama automobilka tuto verzi označuje jako nejrychlejší kabriolet, který se kdy v historii tohoto modelu objevil. Ostatně se ani není čemu divit. O pohon se stará vidlicový osmiválec o zdvihovém objemu 7,0 litrů původem z Z06 o výkonu 377 kW (505 koní) a s 637 Nm točivého momentu, který je na kola zadní nápravy posílán prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky. Corvette 427 s pohotovostní hmotností 1522 kilogramů dokáže zrychlit z nuly na 96 km/h za výborných 3,8 vteřiny. Čtvrt míle zvládne 11,8 vteřiny a maximální rychlost činí 306 kilometrů v hodině.

Za sníženou hmotností oproti sériové verzi stojí především použití uhlíkových vláken na přední kapotě, na blatnících a na prazích vozu. Chybět nemůže ani odlehčený přední splitter a ultra lehká kola obutá do pneumatik Michelin PS2.

Zajímavým bonbónkem je pak výroční edice 60th Anniversary Package, kterou je možno objednat ke všem verzím současné Corvetty, včetně výše zmíněné 427. Jedná se o designový balíček, jež obsahuje sněhově bílý exteriér, kožený interiér vyvedený v modré barvě, zadní spoiler ve stylu ZR1 a volitelné závodní pruhy.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY