hyko22_593f9055185a5

Hyundai představil kompaktní SUV Kona – Také je “čtyřočko”

13. 6. 2017 • Novinky

Hyundai Motor ukázal světu zcela nový model KONA – nejnovější SUV v evropské produktové řadě značky Hyundai. KONA navazuje na novou stylistickou identitu automobilů Hyundai, kterou postupně přeberou i ostatní modely značk Svým progresivním charakterem a nejmodernější technikou se stane jedinečnou nabídkou v segmentu malých SUV.

Silueta zcela nového modelu KONA umocňuje agresivní tvary karoserie s klenutými plochami a elegantními, ostrými liniemi. Vytříbený a suverénní vzhled se vyznačuje velkou šířkou a dvojitými světlomety. Model KONA je vybaven rovněž kaskádovitou maskou chladiče, novým identifikačním prvkem produktové řady Hyundai. Kona je 4 165 mm dlouhá, 1 800 mm široká a 1 550 mm vysoká. Velikostně je na tom zhruba jako Škoda Karoq. Rozvor náprav pak činí 2 600 mm. Vůz se bude nabízet nejenom s pohonem přední nápravy, ale i s pohonem obou náprav.

Pod kapotou najdeme z benzínových agregátů 1.6T-GDI o výkonu 177 koní a s točivým momentem 255 Nm. Tento motor bude spojen se sedmistupňovým dvouspojkovou převodovkou. Chybět nebude i litrový tříválec přeplňovaný turbodmychadlem s výkonem 118 koní a 172 Nm. Dostupný bude i 1,6litrový diesel s dosud neuvedeným výkonem.

Název vychází z turisticky populární destinace v souostroví Havaj, ale třeba v Portugalsku se bude muset vůz přejmenovat, název tam neznamená nic slušného…

Hyundai KONA nabízí kromě progresivního designu také nejmodernější techniku. Díky ní budou pro zákazníky ještě dostupnější prémiové funkce, které zvyšují úroveň komfortu a bezpečnosti. Novým prvkem výbavy – a naprostou novinkou v automobilu značky Hyundai – je průhledový displej, který promítá nejdůležitější provozní informace přímo do zorného pole řidiče. Promítaný obraz s úhlopříčkou osm palců a největší hodnotou jasu ve své třídě – 10 000 kandel na metr čtvereční – zaručuje výbornou čitelnost i za dne a významně podporuje bezpečné řízení.

Automobilka zatím neuveřejnila fotografie interiéru, ale víme však, že uvnitř budou displeje multimediálního systému o velikosti 5, 6 a 7 palců.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz