20191127-82515

Hyundai představil sedan Lafesta EV

2. 12. 2019 • Novinky

Hyundai představil na 17. mezinárodním autosalonu v čínském Kantonu svou všestrannou produktovou řadu nových elektrifikovaných vozidel a technologií v čele se sedanem Lafesta EV.

Ekologický model Lafesta EV, specificky koncipovaný pro velmi konkurenční čínský trh s elektrifikovanými vozidly, vychází ze sportovního sedanu Lafesta, který byl na čínský trh uveden v říjnu 2018, a pro zákazníky bude k dispozici od začátku příštího roku.

Nový elektromobil je příkladem designérského stylu smyslné sportovnosti, jímž společnost Hyundai uvádí ve vzájemný soulad čtyři základní prvky automobilového designu: proporce, uspořádání, styl a techniku. Lafesta EV se navíc vyznačuje ostrým, agilním a atletickým vzhledem, inspirovaným motivem žraloka.

Kromě modelu Lafesta EV je na autosalonu, který se koná od 22. listopadu do 1. prosince v čínském dovozním a vývozním veletržním komplexu v Kantonu, vystavováno osm dalších modelů a čtyři technické koncepty, spolu s atraktivními zážitkovými zónami. Hyundai svou expozicí prezentuje vlastní vizi elektrifikace pro rychle se rozvíjející čínský trh.

„Hyundai Motor Company uvedením modelu Lafesta EV na trh urychluje popularizaci svých elektrifikovaných pohonů v Číně,“ řekl Seogju Cha, výkonný viceprezident a technický ředitel společnosti Hyundai Motor Group (China) Ltd. „Hyundai hraje jako značka ekologické mobility klíčovou roli v realizaci čistého budoucího životního prostředí v Číně a důsledně zavádí elektrifikaci do všech segmentů vozidel.“

Společnost Beijing Hyundai Motor Company prostřednictvím těchto modelů a technologií názorně ukazuje své vůdčí schopnosti v oblasti vývoje automobilového průmyslu a svou strategii, která zahrnuje elektrifikované platformy, vyspělý design, nejmodernější technologie pro konektivitu a vysokovýkonné modely.

Atletický vzhled sedanu Lafesta EV je umocněn osobitými prvky vnějšího designu, jakými jsou například nová maska chladiče, stylizované nárazníky vpředu a vzadu, 17“ kola z lehké slitiny, světlomety i zadní sdružené svítilny LED a ekologický emblém. Lafesta EV s vnější délkou 4705 mm, vnější šířkou 1790 mm a vnější výškou 1435 mm, při rozvoru náprav 2700 mm, je větší než výchozí sportovní sedan Lafesta.

Vozidlo s nejvyšším výkonem 150 kW a maximálním točivým momentem 310 Nm je vybaveno velkokapacitní sadou lithiových akumulátorů, jejichž kapacita 56,5 kWh umožňuje na jedno nabití dojezd 490 km. Elektromobil poskytuje opravdové potěšení z jízdy. Kromě toho je vybaven panoramatickým střešním oknem s hlasovým ovládáním.

Paleta barev pro karoserii zahrnuje pět barev, včetně zářivého metalického odstínu Shooting Star, namíchaného speciálně pro tento elektromobil.
Mezi bezpečnostní výbavu patří soubor vyspělých asistenčních systémů ADAS (Advanced Driver-Assistance Systems), obsahující asistenta pro odvrácení kolize s vozidlem ve slepém úhlu BCA (Blind-Spot Collision-Avoidance Assist), asistenta pro odvrácení kolize s překážkou vpředu FCA (Forward Collision Avoidance Assist), asistenta pro bezpečné vystupování SEW (Safe Exit Warning) a asistenta pro odvrácení kolize s vozidlem přijíždějícím ze stran při couvání RCCA (Rear Cross-Traffic Collision-Avoidance Assist), jakož i 6 airbagů, alarm proti odcizení a mnoho dalších prvků.

V interiéru je model Lafesta EV vybaven panelem přístrojů se 7“ barevným displejem TFT (Thin-Film Transistor), na němž se zobrazují provozní informace o elektrickém pohonu včetně stavu nabití sady akumulátorů. Multimediální a navigační systém disponuje 10,25“ displejem, který byl přizpůsoben požadavkům elektromobilu. Jízdní režimy aktivuje řidič pákou elektronického voliče. Komfort zvyšuje bezkabelová nabíječka mobilních telefonů. K příjemné atmosféře v interiéru přispívá metalicky černé obložení středové konzoly.

Co se týče konektivity, je Lafesta EV vybavena specifickým navigačním systémem pro elektromobily, který dovede vozidlo k nejbližší nabíjecí stanici a umožní předem řízené nabíjení. Systém hlasového ovládání Baidu Duer OS umožňuje hlasovými povely ovládat střešní okno, boční okna a další funkce. Služba Home IoT Speaker Connectivity Service zajistí uživateli dálkové ovládání různých funkcí z domova, například spuštění vozidla, klimatizace nebo topení a uzamčení dveří.

.

« »