isuzu_d-max_xtr_5

Isuzu představilo hardcore pickup pro Spojené království

3. 5. 2019 • Novinky, Zajímavosti

Zase máme Anglii, co závidět. Sice se i k nám dostane novinka od Fordu – Ranger Raptor, ale další kousek z dílny Isuzu už ne. Tato v Evropě nepříliš rozšířená značka se totiž rozhodla, že postaví konkurenci právě pro Raptor.

Vzali svůj základní pickup D-Max (který máme v redakci mimochodem moc rádi) a výsledkem je to, co vidíte výše – poněkud rozzlobený XTR. Ještě než propadnete nadšení, je dobré vědět, že pod kapotou se nic nemění a zůstal tam 1,9 litrový vznětový turbodiesel se zcela standardním výkonem 162 koní. To je výrazně méně, než jsme doufali.

Pohled na auto totiž slibuje extrémní výkony, vždyť se mrkněte na tu tvář. Obří černé plastové kryty jsou součástí toho, co Isuzu nazývá „sofistikovanou soupravou těla“. Hmmm. Robustní pneumatiky Pirelli a světlá výška 250 mm (díky modernizovaným tlumičům a zavěšení) činí model XTR velmi schopným v terénu. Nedovedeme si představit, že by u nás bylo něco, co by vůz zastavilo.

Uvnitř jsou speciální XTR sportovní sedadla a spousta kůže a semiše. Hlavní změny jsou tedy jasně spojeny se zavěšením, brzdami a optickým lookem. Vůz však vypadá úchvatně a je docela škoda, že do Česka se nepodívá. Ceny za XTR začínají na 33 999 liber.

.

« »