Kicherer GL 42 Sport Black na základě GL-Klasse

18. 3. 2011 • Novinky, Tuning

Chcete mít velké a pohodlné auto, které uveze celou Vaši rodinu i se psem na chatu i k moři? Chcete, aby vůz byl živý a přitom moc „nežral“? Chcete se odlišit od stáda, ale nechcete vypadat jako mafiánský boss? Tak v tom případě máme pro Vás jedno řešení, jež Vám určitě udělá radost. Jedná se o Mercedes-Benz třídy GL s motorem 420 CDI od německého tunera Kicherer. Že jste o něm nikdy neslyšeli? Nevadí! Svou práci odvedl znamenitě!

Základem každé úpravy je posílení srdce celého vozu. Tedy motoru. V tomto ohledu si Kicherer dal záležet a z osmiválce o objemu 4,2litru se základním výkonem 306 koní dokázal vymáčknout konečných 280kW (380 koní) a famózních 900Nm točivého momentu. A to je síla, která by utáhla i jachtu.

Dále pod kapotou nalezneme systém PowerConverter, který zlepšuje křivku odezvy elektronického plynového pedálu. V podstatě se jedná o takový adaptivní posilovač řízení zaměřený na plynový pedál a díky tomuto systému lze snížit čas pružného zrychlení. Není to ovšem všechno. Kicherer si pohrál i s výfukovým systémem a nově se na voze nachází duální sportovní systém s dvojicí koncovek výfuku.

A Jak automobil vypadá? Žádný přehnaný body-kit nečekejte. Největší změnou oproti standardní verzi jsou 22“ kola z lehkých slitin s dvojitými paprsky obuté do pneumatik o rozměrech 295/35R22. Lehce upravené nárazníky a zatmavené znaky automobilky doplňuje matná černá fólie, která dodává vozu výjimečný vzhled. Ani interiér není nikterak výstřední. Zákazníka si budou hýčkat kožené sportovní sedačky a sportovní volant. A jako třešnička na dortu jsou doplňky palubní desky z dnes velmi oblíbených uhlíkových vláken.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz