Nadupaný Bentley Continental GT od Amari!

16. 3. 2011 • Novinky, Tuning

I přes svůj obrovitý výkon je Bentley Continental GT pořád více luxusní limuzínou, než supersportovním vozem. To dokládá i monstrózní pohotovostní hmotnost 2,4tuny. Přesto je však celá řada tunerů, kteří tento fakt vidět nechtějí a přejí si vytvořit něco opravdu originálního a především sportovního. Mezi takové úpravce se nově řadí i nováček Amari Design, pro kterého je to teprve třetí pořádná úprava.

A na co se bude moci zákazník těšit? Na vskutku originální a nijak nepobuřující design, kterému na přední straně vévodí nový přední nárazník s integrovanými LED diodami pro denní svícení, lízátkem a zvětšenými otvory sání vzduchu. Dále to jsou nové blatníky, přední kapota a boční prahy. Ovšem na zadní části se děly věci! Přítlačné křídlo ještě spadá do kategorie decentní, ale zrak bude poutat především obří difuzor s integrovanými koncovkami výfuku.

Kromě difuzoru, zaujmou každého i kovaná kola vyrobená speciálně pro Amari design. Co se týče kol, tak úpravce chce nabídnout celkem čtyři možné varianty v různých velikostech a odstínech, přesně podle přání zákazníka.

Pod kapotou také nezůstal kámen na kameni. Amari prohlásilo, že jejich GT s šesti-litrovým dvanáctiválcem bude poskytovat výkon 559kW (750 koní) a to díky hybridnímu kompresoru s programovatelnou řídí jednotkou ECU a novému sportovnímu výfukovému systému.

Škoda, že Amari neposkytl žádné fotografie interiéru. Z tiskového prohlášení však víme, že základem úpravy bude obložení z uhlíkových vláken, které bude doplňovat kůže s alcantarou.

Na oficiální představení této úpravy však nemusíme dlouho čekat. Úpravce slibuje, že bude poprvé k vidění v Amari showroomu na konci května.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz