Konec legendy jménem EVO!

3. 3. 2011 • Novinky

Legendární Mitsubishi EVO končí a již nikdy nedostane právoplatného nástupce.  Automobilka si uvědomila a veřejně přiznala, že značka jménem EVO je mrtvá a nemá nejmenší smysl ji oživovat! Může za to samozřejmě změna orientace automobilových soutěží a výrazný útlum kategorie WRC, ze které vlastně Mitsubishi Lancer Evo vzniklo. Na vině jsou ale také přísnější emisní limity, kvůli kterým prostě nemůže Lancer Evo sázet na přefoukaný čtyřválec s nesmyslnými výkony.

Přišlo na to i Subaru, ale značka Impreza a STI je daleko silnější a nemá přímou vazbu na kategorii WRC. Impreza se navíc hodně proměnila a zcivilněla, což samozřejmě není na škodu. Mitsubishi nicméně potvrdilo, že se přeorientuje na ekologické a elektrické vozy a model Evo musí skončit.

Mitsubishi odmítlo i spekulace o dieselovém nástupci. Automobilka chce nyní představit osm elektromobilů a několik globálních produktů, které mají jasněji profilovat značku. Evo je prý příliš okrajový produkt a už dávno nekoresponduje se strategií automobilky, je to slepá vývojová větev!

Smiřme se tedy s tím, že souboje typu Impreza WRX STI vs. Lancer Evo jsou ty tam. Automobilka však neháže flintu do žita definitivně. Pokud se prý změní “svět”, nebo se povede dostat elektromobily do rally sportu, zváží svůj návrat na závodní scénu s podobným, i když trochu jiným modelem.

Automobilový svět jde definitivně do záhuby.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz