Lamborghini Aventador celý ze zlata!

8. 12. 2011 • Novinky

Když sem poprvé viděl snímky tohoto Aventadoru, tak sem si říkal, že se nějaký tuner zbláznil a ještě ke všemu si k tomu přibral stejně šíleného umělce. Ostatně například Bugatti Veyron klidně může mít porcelánové prvky exteriéru, tak proč by italský supersport nemohl mít pozlacenou kapotáž?

Ono je to vlastně trochu jinak. Nejedná se o klasický automobil, jehož cena se pohybuje okolo částky 250 tisíc euro, nýbrž o exkluzivní model postavený díky šikovným rukám Roberta Wilhelma Gulpena, jež za tímto uměleckým dílem v měřítku 1ku osmi stojí.

Tělo modelu je vyrobeno z uhlíkových vláken, které jsou pokryty dvaceti čtyř karátovým zlatem. Sedadla jsou vyrobena z celkem 1400 drahých kamenů. Ze stejného materiálů jsou také zadní světlomety, na ty přední pak posloužily vysoce kvalitní diamanty. Suma sumárum, jen materiál na stavbu této hračky má cenu převyšující 2 miliony euro. Ta se však může změnit dle konkrétních požadavků movitého zákazníka.

Robert Gulpen navíc s tímto modelem vstoupí do Guinnessovy knihy rekordů, u jehož jména se bude blýskat titul nejdražšího a nejexkluzivnějšího modelu automobilu na světě. Otázkou ovšem zůstává přesná hodnota Aventadoru. Pokud by se dostal do dražby, tak by se mohlo hovořit o částce v rozmezí od půl do 3,5 milionů euro.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz