Dodge Dart alias Giulietta sedan

7. 12. 2011 • Novinky

Spojení italského designu a americké techniky zní skvěle, že? Možná si mnozí z vás pamatují na působivé sportovní vozy s americkým osmiválcem a designem z apeninského poloostrova, jako je například Iso Grifo. Úžasný vůz. Nyní však přichází zásadní obrat, něco nevídaného a neslýchaného, vůz s americkým designem a italskou technikou. Přivítejme Dodge Dart, auto svalnaté jako větší Charger, avšak postavené na základě Alfy Romeo Giulietta.

Tento vůz je výsledkem úzké spolupráce mezi Fiatem a General Motors. Pod kapotou se ukrývá turbem přeplňovaná čtrnáctistovka Multiair, kterou však brzy doplní zcela nové motory Tigershark o objemu 2.0 a 2.4 litru. Novodobý Dart je inspirovaný svým předchůdcem z šedesátých let, který byl rovněž základním modelem v nabídce automobilky.

Prozatím nejsou jasné podrobnosti, nevíme ani jak bude celý vůz vypadat, na fotkách jsou pouze náznaky celkového designu. Automobilka tvrdí, že nový Dodge spojuje DNA Alfy Romeo s americkou vášní pro výkon. Na sériový Dart si musíme počkat ještě víc než rok, již nyní je však jasné, že jde o zajímavou novou mutaci v automobilovém světě a vzhledem ke kladným recenzím Giulietty by to mohl být po dlouhé době schopný malý Dodge.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz