Lotus Evora GTE: Premiéra v New Yorku

7. 12. 2011 • Novinky

Přestože se oficiální premiéra závodní verze Lotusu Evora s přídomkem GTE představila již před nějakým časem na Mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem, zákazníci ze Spojených států měli až do těchto dní smůlu.

To se změnilo včera v New Yorku, kde Evoru při velké VIP párty představil samotný rapper Swizz Beatz. Tomu tento konkrétní kousek přímo věnován a tak návštěvníci mohli vidět model vyvedený v červeném laku se samolepkami slavného rappera.

YouTube Preview Image

Ostatní rappeři a jiní gangsteři z Bronxu jistě závidí, fanoušci z Facebooku tento krok ovšem vnímají jako veliké šlápnutí vedle a velký trapas pro samotnou automobilku. Ať je tomu jakkoliv, Evora GTE je neuvěřitelným kouskem moderní techniky. Vozidlo s hmotností pouhých 1227 kilogramů je poháněno kompresorem přeplňovaným šestiválcem o zdvihovém objemu 3,5 litru s výkonem 327 kW (444 koní), který je prostřednictvím sekvenční převodovky posílán na zadní nápravu.

Oproti standardní verzi přibyl atraktivní aerodynamický body-kit z uhlíkových vláken, závodní sedadla Recaro a kovaná kola s pneumatikami Pirelli P-Zero Corsa. Co naopak ubylo je celých 105 kg pohotovostní hmotnosti, což se projevilo už tak na skvělých jízdních vlastnostech.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz