Land Rover Defender ve speciální Blaser Edition

24. 1. 2012 • Novinky

Britská automobilka Land Rover, potažmo její luxusnější modely Range Rover se těší v naší redakci mimořádné oblibě. A nejen u nás. Land Rovery jsou pro svůj původ, terénní schopnosti a prostorný interiér oblíbené rovněž u anglické šlechty a všech milovníků myslivosti a přírody.

Není se proto čemu divit, že se automobilka spojila s německým výrobcem zbraní Blaser a nechala tak vzniknout exkluzivní edici modelu Defender „Blaser Edition“, jež vznikne v počtu pouhých 60-ti kusů, z nichž většina skončí právě v německých lesích.

Tamní myslivci za svých 49.500 eur získají nadstandardní výbavu v podobě velkého střešního nosiče, tažného zařízení, elektrického navijáku, šnorchlu, zadní bodové svítilny a černého koženého čalounění se zeleným prošitím a vyšívaným logem společnosti Blaser na opěrkách hlavy. Dobrou vychytávkou je pak odkládací schrána v zavazadlovém prostoru, která pojme až pět pušek, menší zbraně a munici.

O pohon Defenderu se stará 2,2 litrový turbodiesel s filtrem pevných částic splňující emisní normu Euro 5 o výkonu 90 kW (122 koní) a 360 Nm točivého momentu. A kde bude upravený Defender poprvé k vidění? Světovou premiéru si tato limitovaná edice odbude 31.ledna na největším evropském veletrhu zaměřeném na lov a rybolov v Dortmundu.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz