6452085f31c79cfcdc7b871a3039_w1024_h684_ga6835c7652ed11e48b110025900fea04

Letošní červnová nabídka ojetin narostla oproti loňsku o pět tisíc aut

12. 7. 2017 • Novinky, Ostatní

Šestý měsíc letošního roku přinesl spolu s letním počasím i rostoucí zájem lidí o pořízení vozu v rámci právě probíhající motoristické sezóny. V měsíci červnu bylo na českém trhu inzerováno 79 000 ojetých vozů. Oproti loňskému červnu se tak nabídka na trhu ojetin zvětšila o 5 tisíc vozů. Vyplynulo to z pravidelné analýzy společnosti AAA AUTO, která trh s ojetými automobily kontinuálně sleduje a provádí jeho dlouhodobé srovnávání.

I letošní začátek léta se projevil zejména v počtu nabízených ojetin. Oproti roku 2016 vzrostl počet nabídek o zhruba o pět tisíc. Už počátkem měsíce jsme zaznamenali rostoucí návštěvnost de-facto na všech pobočkách, čemuž jsme přizpůsobili přístup ke klientům a zavedli větší počet slev na vybrané vozy žádané zejména pro letní měsíce,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka AAA AUTO. Díky kontinuálnímu výzkumu společnosti AAA AUTO existuje objektivní statistika nabídky a poptávky ojetin na českém trhu, jež mapuje celkový počet ojetin nabízených na trhu jak autobazary, tak živnostníky z oboru prodeje ojetin, ale také firmami a soukromými osobami bez návaznosti na obchod s ojetými automobily.

Nejvíce ojetin bylo v červnu již tradičně nabízeno v Praze (22 743), nejméně v Karlovarském kraji (1 994). V červnu si o něco málo polepšil průměrný počet najetých kilometrů, a to z květnových 158 792 km na červnové 158 703 km. Pro klienty zvažující v tomto období koupi ojetého vozu pak byla lepší i cena, která v průměru činila 194 036 Kč, což je o více než 3 tisíce méně než v květnu. Co se hodnoty průměrného stáří vozu týče, tak se i nadále pokračuje v trendu předchozích měsíců a počet let stále klesá, a to na 9,7.

Červnová statistika nepřinesla v první pětce nejinzerovanějších automobilů žádné změny. Znatelněji ovšem zamíchala vozy umístěnými v druhé pětce. Devátou příčku tentokrát obsadil Renault Megane, který v květnovém barometru trhu ojetin zaujal desátou pozici. Do první desítky se pak vůbec poprvé dostal vůz Opel Astra, který se v předchozím měsíci umístil na dvanácté příčce. Naopak do skupiny těch nejinzerovanějších vozů se tentokrát neprobojoval automobil Volkswagen Touran. „S nadcházejícími prázdninovými měsíci se u našich klientů mění i preference při výběru ojetin. Solidní základnu tvoří již tradiční a prověřená pětka vozů, v druhé pětce se pak naopak objevují vozy větší, pohodlnější a se silnějším motorem, tedy vozy, které zvládnou i delší a náročnější cesty v období letních dovolených,“ dodala Karolína Topolová.

Nejinzerovanější ojeté vozy na českém trhu v červnu 2017

1. Škoda Octavia

6. Ford Focus

2. Škoda Fabia

7. BMW 3

3. Volkswagen Passat

8. Ford Mondeo

4. Volkswagen Golf

9. Renault Megane

5. Škoda Superb

10. Opel Astra

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz