Luxusní náklaďák Mercedes-Benz Zetros 6×6

28. 3. 2011 • Novinky

Pokud máte romantického ducha, láká vás pustina a divoká příroda, přitom však nemáte hluboko do kapsy a život si chcete užívat se vším komfortem, tak pro Vás jistě bude inspirací objednávka dvou mongolských podnikatelů na dva speciální vozy Mercedes-Benz řady Zetros s pohonem 6×6.

Vozy určené do té nejdrsnější krajiny pohání 7,2litrové šestiválce o výkonu 240kW (326 koní) a 1300Nm obřího točivého momentu. Ten je přenášen na kola pomocí buď devíti-stupňové manuální nebo šesti-stupňové automatické převodovky. Konkrétní typ použité převodovky výrobce neuvádí. Samozřejmostí je také pohon všech kol s uzávěrkami mezinápravového i nápravových diferenciálů.

Bohužel mongolští podnikatelé nedovolili zveřejnit fotografie interiéru. Hovoří se však o tom nejluxusnějším pojetí dobrodružství, jaký je jen možný. Vozy tak obsahují samostatné kuchyně a koupelny s vyhřívanými mramorovými podlahami, obývají pokoje s velkými koženými sedačkami a luxusní ložnice. Nechybí také velké ploché obrazovky, dvd přehravače a minibar. Kromě luxusního zařízení obsahují vozy také trezory na cennosti a na zbraně.

Na vnější straně nalezneme oproti standardním verzím čtyři reflektory namontované na střešním nosiči, bodové světlomety a výfukové potrubí vyvedené vzhůru pro případ velkého brodu. Delší verze jednoho ze speciálů v sobě dokonce ukrývá terénní čtyřkolku.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz