Nissan GT-R: nový osobák na Nürburgringu

26. 3. 2011 • Novinky, Videa

Když japonská automobilka Nissan představila facelift jejich supersportu GT-R, pokračovatele legendy s bájným názvem Skyline, znamenalo to jediné. Vypravit se do Německa na slavnou Severní smyčku okruhu Nürburgring a pokusit se vylepšit už tak skvělý čas. Jak testování nakonec dopadlo, můžete vidět na přiloženém videu. My jen dodáme, že se výsledky v tabulkách opravdu přepisovaly, neboť GT-R zvládlo ujet trať za čas 7:44.22 a to je zrychlení času o nezanedbatelné 2,5 vteřiny.

YouTube Preview Image

Nissan GT-R tak svými schopnostmi poráží mnohem výkonnější vozy. Jeho největší rival- Porsche 911 GT2 RS je však přesto rychlejší. Ovšem Porsche je skoro závodní speciál a cenovkou 200 tisíc euro bez daně. Proti tomu je GT-R k mání doslova za hubičku.

Přesto to však není žádný chudák. Pod kapotou se nachází vidlicový šestiválec o objemu 3,8litru dopovaný dvojící turbodmychadel, jež nabízí výsledný výkon 395kW (530 koní) a 661Nm točivého momentu. Z nuly na 100km/h dokáže GT-R zrychlit na neuvěřitelné 3 vteřiny. Ovšem s elektronickým pomocníkem.

O pohodlí posádky se stará bohatá základní výbava, která obsahuje velký dotykový displej se satelitní navigací, dvouzónovou klimatizaci, sportovní sedačky, multifunkční volant a především dvou-spojkovou převodovku s řazením pomocí pádel pod volantem.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz