Nové Audi RS6 v roce 2013?

25. 3. 2011 • Novinky, Videa

Když se řekne Audi RS6, tak se všem motoristickým fanouškům zvýší tep, neboť se jedná o jeden z nejrychlejších sedanů na světě a v případě karosářské varianty kombi o nejrychlejší vůbec. Nová generace modelu A6 se představila teprve v prosinci a podle holandského magazínu De Telegraaf by se měla ostrá verze dostat na trh už v roce 2013, což je velmi neobvyklé vzhledem k tomu, že Audi si tyto perly vždy nechává až na závěr výroby dané generace.

Přesto však EDL Design vytvořil video, které zobrazuje, jak by nová RS6 mohla vypadat:

YouTube Preview Image

A jaký je důvod tak včasného uvedení na trh? Přece konkurence. Tím největším rivalem je beze sporu BMW M5 a to se chystá na trh již na konci tohoto roku. Pozadu nezůstane ani Mercedes-Benz E63 AMG.

Největší spekulace se točí kolem pohonné jednotky. RS6 by měla být vybavena buď 5,0litrovým desetiválcem TFSI s výkonem 427kW (580 koní) nebo 4,0litrovým osmiválcem dopovaným dvojící turbodmychadel o výsledném výkonu kolem 441kW (600 koní).

Kolem vozu se tak točí velmi mnoho otazníků a samotná automobilka je skoupá na slovo. Na bližší informace si tak budeme muset ještě chvíli počkat.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz